SLAVLJE KOD NORWICHA

Willian krasnim golom uljepšao trijumf Chelseaja!

06.10.2013 u 23:09

Nogometaši Chelseaja slavili su u sklopu 7. kola engleske Premierlige na gostovanju kod Norwicha rezultatom 3-1. Momčad Josea Mourinha pobjedu je osigurala tek u posljednjim minutama dvoboja...

Londonski je sastav rano poveo preko Brazilca Oscara, točnije nakon malo manje od četiri minute igre u prvom poluvremenu, no od tada se nije puno toga događalo na travnjaku sve do 68. minute i izjednačenja domaćina. S lijeve je strane Norwicheva napada stigao Ricky van Wolfswinkel, ubacio loptu u gostujuću peterac, gdje ju je više prsima nego glavom Anthony Pilkington poslao pored Petra Čecha za 1-1.

Taj je rezultat stajao na semaforu sve do 85. minute, kada je Chelsea izveo fantastičnu kontru. Norwich je izvodio korner, iz kojeg se "rodila" spomenuta kontra, u kojoj je Eden Hazard iskoristio šeprtljavost domaćeg igrača, uzeo loptu i poslao je ispod Ruddyja za vodstvo "bluza". Samo minutu kasnije Willian je u svom debiju u Premierligi postigao sjajan pogodak i riješio pitanje pobjednika. Brazilac je s desne strane kaznenog prostora natrčao na loptu i lijevom je nogom zakucao u suprotne rašlje preko vratara.

U drugoj ranije odigranoj utakmici Southampton je stigao do još jedne pobjede u Premierligi, pobjedivši na St. Mary's Stadiumu velški Swansea s 2-0. Pogotke su zabijali Adam Lallana i Jay Rodriguez, a naš je Dejan Lovren odigrao svih 90 minuta, te pritom zaradio žuti karton. Southampton je trenutno na visokom četvrtom mjestu Premierlige s 14 osvojenih bodova, dva manje od vodećeg Liverpoola.