derbi della učka

[VIDEO] Rijeka je dugo 'lomila' opasnu Istru; pobjedu su potvrdili tek u sudačkoj nadoknadi

07.06.2020 u 21:10

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Rijeke svladali su u Puli Istru 1961 3:1 i tako se vratili se na drugo mjesto prvenstvene ljestvice

Gosti su uoči samog početka utakmice ostali bez Raspopovića koji se ozlijedio na zagrijavanju, a umjesto njega u početnoj postavi našao se Braut.

Rijeka se odmah nametnula i preuzela kontrolu nad utakmicom. Već u 4. minuti Čolak nakon odličnog dodavanja Tomečaka bježi obrani Istre, a Galilea ga u dobroj prilici ruši te za taj prekršaj dobiva žuti karton.

Slobodan udarac s dvadesetak metara precizno je izveo Lončar, preko živog zida šalje loptu u lijeve rašlje nemoćnog domaćeg golmana Duke za rano vodstvo gostiju.

Istra 1961 je prvi udarac u okvir gola Pandura uputila u 31. minuti kada nakon ubačaja Blagojevića iz kornera Guzina s desetak metara puca glavom, ali golman Rijeke sigurno brani.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Gosti su dominirali, a domaći prijetili udarcima izvan šesnaesterca, no golova do 70. minute nije bilo. Istina, imala je Istra nekoliko opasnih pokušaja, ali sjajnim se intervencijama iskazao Pandur na golu Rijeke.

• +7
Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo, NK Istra 1961 - HNK Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Srecko Niketic/PIXSELL

Rijeka do drugog gola dolazi u 70. minuti kada je Tomečak preciznim ubačajem pronašao Čolaka, a ovaj s pet metara glavom šalje loptu u gol Istre. Bio je to Čolakov 12. ovosezonski gol u Hrvatski Telekom Prvoj ligi.

U samoj završnici domaći su odigrali lijepu akciju, Gržan se probio po lijevom krilu i poslao prizemnu loptu u gostujući peterac gdje je natrčao Perić-Komšić te zatresao mrežu za smanjenje vodstva Rijeke 2:1 te vratio Istri nadu u pozitivan rezultat.

No, nada je kratko trajala, Murić je u trećoj minuti sudačke nadoknade iskoristio dubinsko proigravanje te lobom svladao istrčalog Duku za pobjedu Rijeke s konačnih 3:1.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Druga Rijeka sada ima 50 bodova, dva više od trećeg Hajduka, a 18 manje od vodećeg Dinama. Istra 1961 je ostala osma s 19 bodova, dva više od devetog Intera iz Zaprešića i desetog Varaždina.

Istra 1961-Rijeka1:3
Lokomotiva-Osijek0:1