jadranski derbi

[VIDEO]: Remi na Rujevici; Andrijašević zabio, ali nije želio slaviti; Teklić sjajnim golom osigurao bod 'bilima'

15.09.2019 u 21:04

U derbiju 8. kola Hrvatski Telekom Prve HNL na Rujevici su nogometaši Rijeke i Hajduka odigrali 1:1, te su Splićani opet preuzeli vodstvo na prvenstvenoj ljestvici...

'Jadranski derbi' na Rujevici okončan je remijem, čime zadovoljniji mogu biti gosti iz Splita, kojima je ovo ujedno i prvi remi u prvenstvu.

Rijeka je povela golom Franka Andrijaševića, povratnika na Rujevicu i bivšeg igrača Hajduka, koji je u 32. minuti ubačaj Lončara glavom sproveo u mrežu.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Andrijašević je u 38. minuti pogodio i gredu, a u 67. minuti Halilović je zatresao vratnicu, dok se Hajduk mučio doći u priliku za gol.

• +10
Hrvatski telekom Prva liga, 8. kolo, HNK Rijeka - HNK Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

U 74. minuti Nejašmić je pucao tik pored vratnice, no u 78. minuti izjednačio mladi Tonio Teklić preciznim udarcem s 25 metara u sami lijevi donji kut. Teklić je ušao u igru samo tri minute prije nego što je zabio gol...

Vodi Hajduk s 16 bodova, koliko ima i drugoplasirani Dinamo, a Rijeka je četvrta s 12 bodova.

• +4
Pune tribine na Rujevici prate utakmicu Rijeke protiv Hajduka u 8. kolu HT Prve lige Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

Susret se igrao na stadionu Rujevica, a sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelci: 1:0 Andrijašević (32), 1:1 Teklić (78)

Osijek-Varaždin2:2
Rijeka-Hajduk1:1