ht prva liga

[VIDEO] Pogledajte kako je Rijeka kiksala u Koprivnici i izgubila važne bodove u borbi za Ligu prvaka

21.06.2020 u 21:26

Nogometaši Rijeke posrnuli su u 30. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na gostovanju u Koprivnici, gdje su izgubili 1:0 od Slaven Belupa i time izgubili važne bodove u borbi za drugo mjesto na ljestvici koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka

Junaci pobjede Slaven Belupa bili su strijelac Brazilac Mateus i golman Antonio Ježina koji je u niz situacija opasnih spašavao svoj gol.

Jedini gol na utakmici pao je u 29. minuti, kad je Mateus iskoristio pogrešnu procjenu riječkog braniča Galovića, mirno primio loptu i plasirao je pokraj istrčalog gostujućeg golmana Ivora Pandura.

Rijeka je u Koprivnici istrčala u napadačkoj formaciji, imala prednost u posjedu lopte uputila triput više udaraca od domaćina (15-5), od čega je devet lopti išlo u okvir, ali Ježina niti jednom nije svladan. Na drugoj strani, 'farmaceutima' su dva udarca u okvir bila dovoljno za gol koji im je donio tri velika boda.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

U dvije situacije su Riječani od glavnog suca utakmice, Zaprešićanina Marka Matoca tražili najstrožu kaznu, ali je nisu dobili. U šestoj minuti je Matoc nakon kontakta Andrijaševića i Ježine pokazao na bijelu točku, ali je nakon pregledavanja snimke promijenio inicijalnu odluku i dosudio samo udarac iz kuta.

• +6
Hrvatski Telekom Prva liga, 30. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U 75. minuti je u kaznenom prostoru Koprivničana pao Domagoj Pavičić, ali Matoc u tom duelu nije vidio prekršaj za penal.

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

Dinamo je vodeći sa 72 boda, drugoplasirani Osijek i trećeplasirana Rijeka imaju po 52, a Hajduk je četvrti s 51 bodom i utakmicom manje u kojoj će gostovati kod petoplasirane Lokomotive (50). Upravo su to četiri momčadi koje će se u preostalih šest kola boriti za drugu poziciju koja donosi plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Posljednje tri pozicije drže Varaždin s 24 boda, Istra 1961 s 22 i zaprešićki Inter, koji je sa 17 bodova glavni kandidat za preseljenje u drugoligaško društvo.

Slaven Belupo-Rijeka1:0
Lokomotiva-Hajduk21:05