ht prva liga

[VIDEO] Pogledajte golove kojima je Slaven Belupo na gostovanju u Varaždinu stigao do druge pobjede u novoj sezoni

23.10.2020 u 20:38

U prvoj od dvije utakmice 9. kola Hrvatski Telekom Prve lige koje nisu odgođene, nogometaši Slaven Belupa slavili su 2:1 na gostovanju u Varaždinu kod istoimenog domaćina...

Prvo poluvrijeme prošlo je u obostrano otvorenoj igri, u kojoj je momčad iz Koprivnice prva došla do gola.

Odličnom akcijom u 18. minuti, s dva dodavanja 'iz prve', Koprivničani su doveli Ivana Krstanovića u sjajnu priliku, a iskusni centarofor nije propustio ovu situaciju i sa šest metara postigao svoj 104. gol u Hrvatski Telekom Prvoj ligi.

Domaća momčad nije do kraja prvog dijela uspjela stvoriti izgledniju priliku, nedostajalo im je zadnje dodavanje koje bi ih do toga i dovelo.

Momčad Samira Toplaka još je ambicioznije krenula po izjednačenje u drugom poluvremenu. No, u jeku domaćih napada, u 50. minuti sjevnula je kontraakcija Slavena u kojem je Stipe Bačelić-Grgić sam izbio pred Olivera Zeleniku, prevario domaćeg golmana i u padu poslao loptu u mrežu za 2:0.

U 74. minuti Krstanović je mogao i drugi put zatresti mrežu. Sam je povukao kontranapad s polovice igrališta, ali mu je Zelenika nogom obranio udarac i spriječio treći gol gostiju.

Kad Koprivničani nisu uspjeli doći do trećeg gola, uslijedila je kazna na drugoj strani.

U 83. minuti je Vinko Petković negdje oko sredine igrališta osvojio loptu između dvojice gostujućih igrača i krenuo u solo prodor po lijevoj strani. Kad je prošao sve obrambene igrače koji su mu se našli na putu i došao gotovo do gol-crte, Petković je poslao prizemnu loptu prema sredini, a u pokušaju da zaustavi taj ubačaj golman Slaven Belupa Ivan Filipović je intervenirao nogom, ali se lopta ipak odbila u mrežu.

Dvije minute poslije Varaždin su centimetri dijelili od izjednačenja. Kapetan Leon Benko ostao je sam na granici kaznenog prostora, uputio je precizan i snažan udarac, ali se Filipović ispružio i odbio loptu koja je pogodila vanjski dio vratnice.

U završnici dvoboja Varaždin je ostao s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Matej Senić.

Slaven Belupo je drugom ovosezonskom pobjedom došao do petog mjesta i s 10 bodova se izjednačio s Hajdukom koji ima jednu utakmicu manje. Varaždin je sa sedam bodova na osmoj poziciji, a momčad Samira Toplaka sada je u nizu od lak pet poraza...

Vodeći Dinamo ima 19 bodova, tri više od Gorice i šest više od Osijeka.

Jedina preostala utakmica 9. kola HT Prve lige koja će se igrati u predviđenom terminu je ona u kojoj će Šibenik ugostiti Dinamo, a na rasporedu je u nedjelju od 15 sati.

Utakmice Istra 1961 - Osijek, Lokomotiva - Hajduk i Gorica - Rijeka odgođene su zbog pozitivnih nalaza na koronavirus.

Varaždin-Slaven Belupo1:2