derby della učka

[VIDEO] Pogledajte dva sjajna gola kojima je Rijeka stigla do važne pobjede; Gorgon i Murić sredili Istru

08.12.2019 u 19:36

U posljednjoj utakmici 18. kola Hrvatski Telekom Prve HNL na Rujevici su nogometaši Rijeke slavili protiv pulske Istre 2:0 i tako se vratili na treću poziciju na ljestvici

Rijeka je nastavila pobjednički niz nakon trijumfa na Poljudu (4:0), dok su Puljani nastavili niz od 15 prvenstvenih utakmica bez pobjede.

Riječani su poveli u 14. minuti kada je udarac Austrijanca Alexandera Gorgona s 25 metara zakačio nekog od braniča gostiju i prevario Istrinog golmana Čondrića.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

U 27. minuti je Robert Murić iz slobodnog udarca posve iskosa s desne strane zatekao nespremnoga Čondrića.

Murić je početkom drugog dijela iz slobodnog udarca pogodio gredu, ali do kraja utakmice više nije bilo golova.

• +9
Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo, HNK Rijeka - NK Istra 1961 Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

Rijeka se vratila na treće mjesto s 31 bodom, deset manje od vodećeg Dinama, dok je Istra osma s 12 bodova.

Susret se igrao na stadionu Rujevica, a sudio je Pajač.

Strijelci: 1:0 Gorgon (14), 2:0 Murić (27)

Osijek-Lokomotiva4:0