SuperSport HNL

[VIDEO/FOTO] Šibenik je do boda protiv 'lokosa' došao fantastičnim golom Salomona u sudačkoj nadoknadi

07.10.2022 u 20:16

U prvoj utakmici 12. kola SuperSport HNL-a Lokomotiva i Šibenik su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici odigrali bez pobjednika 1:1. Domaće je u vodstvo doveo Indrit Tuci u 68. minuti, a na konačnih 1:1 poravnao je Patrick Salomon u sudačkoj nadoknadi

Do prednosti je Lokomotiva stigla nakon kardinalne pogreške gostujućeg stopera Perića koji je u 68. minuti bez ikakvog pritiska predao loptu u noge Mariću i to na vlastitoj polovici terena.

Lokomotivin veznjak je osvojio nekoliko metara i zatim ijepo proigrao netom ušlog Tucija koji je preciznim udarcem s 13-14 metara pogodio bliži kut gostujućeg gola.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

U 75. minuti Lokomotiva je ostala s igračem manje nakon što je Mate Maleš zaradio drugi žuti, tj. isključujući crveni karton. I s desetoricom na terenu 'lokosi' su se dobro držali sve do samog kraja iako je Šibenik krenuo na sve ili ništa. Činilo se da će se domaćini uspjeti obraniti, no...

Šibenik je u svom 12. nastupu ove sezone stigao i do devetog remija zahvaljujući fanstastičnom udarcu Salomona početkom sudačke nadoknade.

• +19
NK Lokomotiva - NK Šibenik; SuperSport HNL, 7.10.2022. Izvor: Cropix / Autor: Marko Todorov

Austrijanac u redovima momčadi sa Šubićevca pucao je s više od 25 metara i pogodio pod samu gredu nemoćnog Šubarića.

Sedmi Šibenik sad ima 12 bodova, dva više od osme Lokomotive. Ispod njih na ljestvici su samo Gorica i Rijeka s po šest bodova.

Na vrhu je Dinamo s 31 bodom, 11 bodova manje uz utakmicu manje ima drugi Hajduk.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAXSport

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na MAXSport 1 i MAXSport 2 kanalu na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.

MAXSport Najava SuperSport HNL špica Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport