ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Rijeka uzvratila Lokomotivi i vratila se na sam vrh ljestvice Hrvatski Telekom Prve lige

24.10.2021 u 20:00

U posljednjem susretu 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Rijeke osvojili su gostujuće bodove u Zagrebu gdje su pobijedili Lokomotivu 2:0

Rijeka se ovom pobjedom vratila na sam vrh prvenstvene ljestvice. Ima isti broj bodova kao i Osijek, ali bolju gol-razliku. Za pobjedu kod Lokomotive zaslužni su bili strijelci Robert Murić u 45. i Josip Drmić u 63. minuti.

Kao i prije nekoliko dana na Rujevici tako je i u Kranjčevićevoj ulici dvoboj bolje otvorila Lokomotiva koja je u prvih deset minuta dva puta zaprijetila (Goričan i Dabro) golu gostiju.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +12
NK Lokomotiva - NK Rijeka, Hrvatski Telekom Prva liga, 24.10.2021. Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

Nakon toga su se snage na terenu izjednačile. Igralo se između dva šesnaesterca s povremenim bljeskovima i opasnim situacijama za gol. No, mreže su mirovale sve do zadnje minute prvog dijela kada je pravu majstoriju izveo igrač Rijeke Robert Murić. Namjestio je loptu na 25 metara te iz slobodnog udarca, lijevom nogom, sjajno naciljao i pogodio domaće rašlje.

NK Lokomotiva - NK Rijeka 0:1 Murić 45' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Odmah na startu drugog dijela lopta je plesala po gostujućoj gol-crti, no domaći igrači nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu za izjednačenje. Uspio je u tome Josip Drmić koji je u 64. minuti, s vrha šesnaesterca, zabio za 2:0. Prvom strijelcu Hrvatski Telekom Prve lige to je bio jedanaesti ovosezonski pogodak.

NK Lokomotiva - NK Rijeka 0:2 Drmić 64' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Mogao je Drmić postići novi gol, ali je u 81. minuti iz jedanaesterca raspalio i pogodio gredu. Mogla je i Lokomotiva smanjiti te zakomplicirati ovaj duel, ali i domaći sastav je ostao nedorečen u završnicama svojih akcija.

NK Lokomotiva - NK Rijeka 0:2 sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport
NK Lokomotiva - NK Rijeka 0:2 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport