HT PRVA LIGA - 20. kolo

[VIDEO/FOTO] Rijeka od Lokomotive gubila do 90. minute, ali Rožmanova se momčad na Rujevicu vraća s tri boda

06.02.2021 u 19:13

Nogometaši Lokomotive imali su vodstvo 2:0 u 56. minuti. No, onda je Murić zabio dva penala. prvog u 71. minuti, a drugog u 90. Domaćini su u tom periodu igrali s igračem manje, a Kulenović je u trećoj minuti nadoknade zabio za potpuni preokret i pobjedu 3:2

'Lokosima' je ovo bio treći derbi u nizu i drugi poraz, nakon što su izgubili i od Dinama, a slavili protiv Hajduka. S druge strane Rijeka je upisala prvu pobjedu u zadnja tri kola.

Domaćin je poveo u 11. minuti. Ubacio je Cipetić s desne strane, Cokaj je glavom spustio loptu, a Kallaku zabio. Samo četiri minute kasnije Cipetić je sjajnim udarcem s više od 25 metara pogodio vratnicu, a u 30. minuti odličnu priliku imao je i Aliyu.

Odličnu predstavu Lokomotiva je okrunila drugim golom u 56. minuti. Pivarić je realizirao jedanaesterac koji je skrivio Nevistić oborivši Hadžića.

Preokret gostiju počeo je u 71. minuti kada je Murić s bijele točke smanjio na 1:2. Cipetić je srušio Menala u kaznenom prostoru i pritim zaradio drugi žuti. U 79. minuti vratnicu je pogodio i napadač Rijeke Yateke, a u 90. minuti gosti su dobili novi kazneni udarac.

Osmanković je srušio Kulenovića, a Murić sigurno zabio za 2:2. Kada se već činilo kako će završiti bez pobjednika, Kulenović je lijepo zabio za 3:2.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.