HT PRVA LIGA

[VIDEO/FOTO] Pogledajte kako je Dinamo razmontirao Varaždin te s dvije utakmice manje od Osijeka osigurao naslov jesenskog prvaka

19.12.2020 u 19:07

Dinamo je u drugoj utakmici 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige u subotu na Maksimiru sa 4:0 pobijedio Varaždin i tako jesenski dio prvenstva završio na prvom mjestu na ljestvici

Dinamu su pobjedu na kraju jesenskog dijela prvenstva osigurali Oršić koji je prvi gol na utakmici zabio u 23. minuti, Petković je povećao na 2:0 u 31. minuti. Petković je svoj drugi gol na utakmici zabio u 79. minuti za 3:0, ovaj put s bijele točke, a konačan rezultat je postavio Hajrović u sudačkoj nadoknadi.

Dinamo ima veći posjed od početka i imao je nekoliko dobrih poluprilika, prva je bila u 10. minuti kada je Gavranović s nekih 12 m prizemno poucao prema suparničkom golu, ali je vratar Varaždina obranio.

Četiri minute kasnije odličnim udarcem zaprijetio je Jakić. Petković mu je dobacio loptu na 17 metara odakle je veznjak Dinama pucao u gornji lijevi kut, ali je Horkaš obranio. Petković je nakon toga u 22. minuti zatresao je prečku. Pucao je unutar šesnaesterca po sredini i pogodio okvir gola.

Dinamo u 23. minuti dolazi u vodstvo, strijelac je Oršić koji je nakon dodavanja Petkovića s ruba kaznenog prostora pucao u suprotni gornji kut.

U 31. minuti Gavranović je zatresao mrežu Varaždina, no sudac je poništio gol jer se radilo o zaleđu. Četrdeset sekundi kasnije Petković ipak povećava vodstvo na 2:0. Akcija je krenula od Gvardiola koji je dobacio loptu Majeru, a on proslijedio do Petkovića, koji je iskosa pogodio suprotni kut.

Varaždin dolazi do prilike u 37. minuti kada je Obregon pucao prema Dinamovom golu, ali je lopta prošla pored lijeve stative.

Drugo poluvrijeme počinje s nastavljenom dominacijom Dinama. Gavranović puca prema Horkašu nakon dodavanja Oršića, ali varaždinski vratar brani U 51. minuti Elezi je pogodio vlastitu mrežu, ali je pogodak poništen zbog zaleđa Stojanovića.

• +5
Dinamo - Varaždin, HT Prva liga, 2020/21. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Varaždin dolazi do druge prilike na utakmici u 60. minuti, opet je Obregon pucao nakon dodavanja Tkalčića ali ništa.

U 79. minuti sudac Kulušić je dosudio jedanaesterac nakon prekršaja Pellumbija na Gvardiolu, a precizan je s bijele točke bio Petković.

Hajrović, koji je u igru ušao u 79. minuti umjesto Oršića zabija za 4:0 u sudačkoj nadoknadi.

Dinamo je ovom pobjedom osigurao prvu poziciju na kraju jesenskog dijela prvenstva. Ima 33 boda, jednako kao i drugoplasirani Osijek, no zagrebačka momčad ima dvije utakmice manje i bolju gol razliku. Varaždin je predzadnji sa 12 bodova. Ovo je bila zadnja utakmica za obje momčadi prije pauze u HNL-u koje će trajati do 16. siječnja.

Sutra je na rasporedu preostala utakmica 16. kola između Hajduka i Gorice koja je na rasporedu u 17.05 sati.

Utakmicu je na praznom Maksimiru sudio Dario Kulušić iz Šibenika.

Dinamo - Varaždin 4:0 (Oršić 23, Petković 31, 79 p., Hajrović 90+1)

Dinamo: Livaković, Lauritsen, Majer, Gavranović, Ivanušec (Tolić '81)), Petković, Theophile-Catherine, Stojanović, Gvardiol, Jakić (Mišić '80), Oršić (Hajrović '79)

Varaždin: Horkaš, Drožđek, Posavec, Šabić (Lusavec '64), Kolarić (Cerovček 64'), Obregon (Belcar '88), Đurasek, Tkalčić, Pellumbi, Milić, Elezi (Mezga '84)

Osijek-Šibenik1:0
Dinamo Zagreb-Varaždin4:0