ht prva liga - 7. kolo

[VIDEO, FOTO] Mislav Oršić s dva je vrhunska 'slobodnjaka' osigurao Dinamu pobjedu kod Varaždina i spasio debitanta Lauritsena blamaže

04.10.2020 u 19:05

Dinamo je u dvoboju 7. kola Hrvatski Telekom Prve lige svladao Varaždin u gostima rezultatom 2:1. Danac Lauritsen, koji je prije par dana tek potpisao ugovor s 'modrima', krenuo je od prve minute, a već u sedmoj je skrivio penal iz kojeg je Drožđek donio vodstvo domaćinima. No, onda se ukazao Mislav Oršić i spasio 'modre'

Domaćin je poveo u sedmoj minuti golom Domagoja Droždeka iz kaznenog udarca kojeg je u svom prvom nastupu za Dinamo skrivio Danac Rasmus Lauritsen. Nakon jednog ubačaja iz kornera, Danac je povukao s leđa Stolnika, a sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Lauritsen je za svoj potez 'nagrađen' i žutim kartonom.

Izjednačio je Mislav Oršić u posljednjim trenucima prvog dijela iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora.

Isti je igrač u 54. minuti zabio iz još jednog slobodnjaka. Ovoga puta Oršić je opalio sa skoro 30 metara sjajno pogodivši za 2:1.

'Modri' su u 88. minuti zabili i treći pogodak, strijelac je bio Lovro Majer, međutim gol je poništen zbog zaleđa.

• +8
Varaždin - Dinamo (HT Prva liga - 7. kolo) Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Sve utakmice UEFA Europske lige, uključujući play-off i sve utakmice po skupinama, ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

VaraždinDinamo Zagreb1:2
RijekaSlaven Belupo2:0