NEIZVJESNA UTAKMICA

[VIDEO/FOTO] Kapetan Osijeka bez dlake na jeziku o derbiju na Maksimiru; komentirao kobnu pogrešku suigrača, a 'krivca' za poraz našao u redovima Dinama

14.02.2021 u 08:39

U derbiju 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je kao domaćin u Maksimiru svladao Osijek s 1:0, a svoj sud o utakmici je dao kapetan gostiju Mile Škorić

Susret je opravdao epitet derbija, a greška osječke obrane iz 15. minute, koju je iskoristio Oršić, odlučila je pobjednika.

'Rekao bih da je derbi bio dosta dobar. Nažalost, izgubili smo, ali izuzev tih prvih slabijih 20-ak minuta i lošijeg ulaska u utakmicu, mislim da smo se kasnije dignuli i odigrali dobro. Rezultat je mogao otići i na drugu stranu, ali ipak nije. Žao nam je zbog toga, ali smo pokazali da možemo parirati Dinamu. Ima još puno teških izazova do kraja, bit će tu još svega idemo iz kola u kolo. Naravno da nas poraz ne veseli, ali treba reći kako smo dobro reagirali nakon primljenog gola i imali svoje prilike koje nismo iskoristili', komentirao je Škorić za nk-osijek.hr.

Podsjećamo, braniča Osijeka Silva je oklijevao, nije izbio loptu, pa je Oršić taj poklon pretvorio u jedini pogodak na utakmici.

'Pogreške se događaju, to je tako u sportu i nogometu. Treba raditi na tome da ih se ispravlja. Kažem, moglo je sve i drugačije završiti, no treba već sada razmišljati o novom protivniku, a to je Rijeka. Bit će opet teška i prava utakmica, moramo se skoncentrirati na to što nas ubrzo očekuje.'

U drugom poluvremenu Osijek je bio jako opasan, ali...

'U drugom poluvremenu smo ih pritisnuli, može se reći da smo i dominirali, stvarali prigode, ali je Livaković svaki puta odlično reagirao i to je svakako najveći razlog zbog kojeg danas nismo zabili. Međutim, idemo dalje.'

• +14
NK Dinamo - NK Osijek, Hrvatski Telekom Prva liga, 13.2.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Dinamo je ovom pobjedom ostao na čelu ljestvice sa 48 bodova u odnosu na Osijek sa 45 tako da i nadalje sve ostaje potpuno otvoreno.

'I za nas i za njih je još puno izazova u nastavku sezone. Nadam se da ćemo nastaviti igrati u dobrom ritmu. Ponovit ću kako je šteta što smo izgubili, ali ništa nije dramatično. Oni sada imaju tri boda prednosti, ali mi smo ih dostigli kada je ta razlika bila i puno veća, nastojat ćemo to učiniti opet.'

Dodajmo kako su navijači Osijeka s bakljama dočekali svoju momčad usprkos porazu i hladnom vremenu.