utakmica odluke

[VIDEO/FOTO] Ivan Čupić utrpao je 10 golova Francuzima, ali to nije bilo dovoljno; u najavi utakmice s Portugalom nije skrivao istinu...

13.03.2021 u 11:58

Jedina svjetla točka na utakmici s Francuzima, barem ona napadačka, bio je Ivan Čupić. Zabio je popularni Čupko s desnog krila i iz sedmeraca čak 10 golova, ali nije imao raspoloženih suigrača. Poraz od Francuza 30:26 boli, ali nema vremena za analize jer već danas od 18.30 sati 'kauboji' igraju s Portugalcima

'Bilo je što je bilo, završilo je... Danas je nova utakmica, jako bitna za nas, jutros smo imali doručak pa imamo video analizu te idemo na trening isprobati neke stvari', kazao je Ivan Čupić i nastavio:

'Nešto već znamo o Portugalu, i oni su jučer igrali prvu utakmicu i imaju nekih izmjena u sastavu tako da ćemo pokušati upiti što više informacija i što bolje se spremiti za utakmicu.'

S Francuzima smo odigrali sjajno prvo poluvrijeme i sjajnih 15 minuta nastavka. Imali smo i pet golova prednosti, a onda stali i potpuno 'potonuli'.

• +11
Hrvatska - Francuska, rukomet, kvalifikacije za Olimpijske igre, 12.3.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Jozo Cabraja / kolektiff

'Prvo poluvrijeme je bilo recept i ono što bi mi svi željeli, kako da Hrvatska igra. Kako obrambeno tako i napadački, tranzicija, vraćanje u obranu. To fizički dosta umara i nije jednostavno igrati 60 minuta, ali je jučer 30-40 minuta izgledalo kako treba, a za izboriti Olimpijske igre, i ako Bog da i tamo će trebati duže i više', analizirao je Čupić i dodao:

'Protiv pravih ekipa moraš 60 minuta na visokoj razini i nadam se da ćemo večeras pokazati korak više u igri i da ćemo uspjeti dignuti tempo više od 40 minuta i prelomiti utakmicu na našu stranu.'

Ivan Čupić; hrvatska rukometna reprezentacija, najava Portugala, 13.3.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Hrvatski rukometni savez HRS

U prvoj utakmici rukometaši Portugala jučer su uvjerljivo svladali Tunis 34:27. Sigurno su puni samopouzdanja, dok će naši 'kauboji' sigurno osjećati pritisak. Moramo pobijediti...

'Nismo uživo gledali utakmicu Portugala i Tunisa, ali imali smo dosta videa u pripremi kako je Portugal igrao na SP. Sigurno da ćemo u pripremi malo pogledati i utakmicu protiv Tunisa. Više-manje znamo dosta toga, ali će svakako svaka nova informacija biti dobra', zaključio je Ivan Čupić.