ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Hajduk se dugo mučio s Lokomotivom, a onda se ukazao Marko Livaja i zabio za novu pobjedu 'bilih'

26.09.2021 u 21:24

Nogometaši Hajduka teškom su mukom na Poljudu svladali Lokomotivu 1:0 u utakmici 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Igrač odluke opet je bio Marko Livaja...

Dvoboj na Poljudu započeo je dobrom šansom Lokomotive, u 6. minuti je opasno zaprijetio Maleš. Utakmica je bila takva da je Hajduk držao posjed i kružio oko gostujućeg šesnaesterca, ali su istovremeno Splićani vrlo teško dolazili u prilike.

Pokušao je Sahiti u 17. minuti, kasnije su zajedno kombinirali Biuk i Sahiti. Isto tako, Livaja je bio stalna opasnost za goste, no relativno mirno Lokomotiva je dogurala do kraja poluvremena i rezultata 0:0.

Sve se nastavilo u drugom poluvremenu po istom receptu. Hajduk je imao inicijativu, no prvu pravu šansu su propustili gosti. Pivarić je bio u savršenoj prilici u 69. minuti, ali je završnica bila vrlo slaba.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +11
NK Hajduk - NK Lokomotiva; HT Prva liga, 26.9.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Milan Sabic/PIXSELL

Pet minuta kasnije raspalio je Marko Livaja s vrha šesnaesterca te je pogodio okvir vrata, a u 81. minuti gosti su ipak kapitulirali.

Odličnu loptu je poslao Mlakar, a Livaja se ubacio i glavom pogodio za 1:0. VAR je dugo provjeravao potencijalno zaleđe jer su odlučivali milimetri, no gol je na kraju priznat. Time se Livaja na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s napadačem Rijeke Drmićem (po 7 golova).

NK Hajduk - NK Lokomotiva 1:0 Livaja 81' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Debelo u sudačkoj nadoknadi šansu za 1:1 je imao Kačavenda, ali golman Hajduka Kalinić je bio na pravom mjestu.

Hajduk se bodovno (19), pak, izjednačio s Dinamom, ali ima i utakmicu više. Lokomotiva je ostala na šestom mjestu, a u zadnjih pet ligaških utakmica ima četiri poraza i samo jedan remi.

NK Hajduk - NK Lokomotiva 1:0 sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport
NK Hajduk - NK Lokomotiva 1:0 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Gorica-Rijeka3:4
Hajduk-Lokomotiva1:0