HT Prva liga - 10. kolo

[VIDEO/FOTO] Hajduk jedva došao do pobjede nad Istrom 1961, Umut se promašenim penalom priključio Caktašu

03.02.2021 u 21:12

U posljednjoj utakmici 19. kola HT Prve lige, Hajduk je na Poljudu dočekao Istru 1961 te pogotkom Umuta došao do pobjede 1:0

Hajduk je niz od dva uzastopna prvenstvena poraza prekinuo minimalnom domaćom pobjedom protiv posljednjeg sastava na ljestvici. Agresivan ulazak u utakmicu splitskom se sastavu isplatio u 16. minuti kada je Todorović na desnom boku prevario Vojkovića te ubacio prizeman centaršut u gostujući peterac gdje se najbolje snašao turski centarfor Umut i skrenuo loptu u mrežu.

Desetak minuta potom imao je Umut idealnu priliku za drugi pogodak, nakon igranja rukom Tomaševića u svom kaznenom prostoru sudac Lovrić pokazao je na bijelu točku, no udarac turskog napadača zaustavila je vratnica.

Bio je to već šesti promašeni kazneni udarac Hajduka u ovom prvenstvu od deset koliko ih je imao na raspolaganju.

Nakon što nije uspio povesti sa 2:0, Hajduk je pao u igri te je većim dijelom drugoga poluvremena čuvao minimalnu prednost.

Gosti iz Pule pokušali su u završnici zaprijetiti domaćim vratima, no u svom sastavu nisu imali dovoljno napadačke kvalitete da dođu do pozitivnog rezultata.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.