ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Gorica 'izgubljena' u gustoj magli; 'lokosi' su uspjeli okrenuti dva gola zaostatka i na kraju stigli do važnog boda

21.11.2021 u 17:16

Nogometaši Gorice i Lokomotive u 16. kolu HT Prve lige odigrali su 2:2, a gosti su u teškim uvjetima uspjeli nadoknaditi dva gola zaostatka i osvojiti bod. Gorica je povela već u 2. minuti golom Tonija Fruka, a na 2:0 je u 24. minuti povisio Jurica Pršir. Lokomotivin zaostatak je u 34. minuti smanjio Ibrahim Aliyu, a za konačnih 2:2 strijelac je bio Josip Pivarić u 60. minuti

S obzirom na teške uvjete, maglovito i hladno vrijeme, nogometaši Gorice i Lokomotive odigrali su dinamičan i dopadljiv dvoboj, koliko je to bilo vidljivo.

Sjajno otvaranje domaćoj momčadi osigurao je Toni Fruk golom već u 2. minuti dvoboja u Velikoj Gorici. Primio je loptu malo iskosa s lijeve strane kaznenog prostora i preciznim udarcem lijevom nogom pogodio suprotan kut gola. Ivan Nevistić se ispružio koliko je mogao, ali nije uspio zaustaviti loptu nakon preciznog i snažnog udarca.

Gorica - Lokomotiva 1-0 (Toni Fruk, 2) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

U 24. minuti novo veselje domaćima donio je Jurica Pršir svojim prvim golom u prvoligaškom društvu. Junior je ubacio u kazneni prostor, a Pršir je glavom uspio prebaciti Ivana Nevistića koji je samo pogledom uspio ispratiti kako se lopta od njegove desne vratnice odbija u mrežu.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Gorica - Lokomotiva 2-0 (Jurica Pršir, 24) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Dva gola prednosti činila su se kapitalnom prednošću u postojećim uvjetima. No, već u 34. minuti 'lokosi' su prepolovili svoj zaostatak. Miličevićev ubačaj u kazneni prostor odlično je pratio Ibrahim Aliyu i pogodio uz desnu vratnicu pokraj nemoćnog domaćeg golmana Dominika Kotarskog.

Gorica - Lokomotiva 2-1 (Ibrahim Aliyu, 34) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Gorica je u prvom poluvremenu ostavila dojam konkretnije i opasnije momčadi, ali su u drugom dijelu uloge zamijenjene, kad je magla postala još gušća i uvjete pretvorila gotovo u neregularne. Iz jedne od brojnih akcija u drugom dijelu gosti su došli do izjednačenja u 60. minuti.

• +10
Gorica - Lokomotiva, 16. kolo HT Prve lige, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

Strijelac Aliyu je ušao po desnoj strani i oštro ubacio prema sredini. Kotarski je uspio okrznuti loptu, ali je na nju prvi natrčao Josip Pivarić i desnom nogom pogodio nebranjenu mrežu.

NK Gorica - NK Lokomotiva 2:2 Pivarić 60' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Još nekoliko prilika imali su gostujući nogometaši, ali je rezultat do kraja utakmice ostao nepromijenjen.

Tako je Lokomotiva s 22 boda ostala na petom mjestu ljestvice Hrvatski Telekom Prve lige, a s istim brojem bodova Gorica je šesta. Vodeći Osijek ima 31 bod. Rijeka je na 30 bodova uz utakmicu manje, a Dinamo je treći s 28 bodova dok četvrti Hajduk ima 24 boda.

NK Gorica - NK Lokomotiva 2:2, sažetak Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport
NK Gorica - NK Lokomotiva 2:2, izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Utakmicu u Velikoj Gorici sudio je Dario Bel iz Osijeka.

Strijelci: 1:0 Toni Fruk (2), 2:0 Jurica Pršir (24), 2:1 Ibrahim Aliyu (34), 2:2 Josip Pivarić (60)

Gorica-Lokomotiva2:2
Rijeka-Hajduk17:30