derbi začelja

[VIDEO/FOTO] Golijada u Kranjčevićevoj; Papadopoulos je prvijencem spasio 'lokose' u samoj završnici derbija začelja s Varaždinom

20.11.2020 u 19:42

U prvoj utakmici 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva i Varaždin su u Kranjčevićevoj igrali derbi začelja. Sraz momčadi s dna prvenstvene ljestvice završio je bez pobjednika, ali uz čak četiri zabijena gola...

Obje su momčadi od samog početka krenule agresivno, pobjeda je jamčila bijeg s dna prvenstvene ljestvice, bez previše kalkulacija. Takva je igra podarila pregršt prilika i čak četiri gola.

Varaždin je poveo vrlo rano, već u 6. minuti utakmice. Delić je doveo goste u vodstvo preciznim udarcem s više od 20 metara koji je odsjeo u donjem desnom kutu Hendije koji je i u toj situaciji mogao bolje reagirati.

No, samo četiri minute kasnije 'lokosi' su se vratili u igru. Chajia je lijepim volejom s 12 metara iskoristio ubačaj Karačića za poravnanje na 1:1.

Gosti su do novog vodstva stigli nakon velike pogreške domaćeg golmana Hendije. Naime, Urata je uputio ne pretjerano opasan udarac iz kuta kojega je Hendija želio 'izboksati' iz svog peterca, no očajno je to izveo pa mu je loptu odbi, ali u svoj gol. Za 1:2 vodstvo Varaždina...

I kad se činilo da će Varaždin do treće pobjede u sezoni, bod domaćima je spasio bivši grčki reprezentativac Papadopoulos koji je u samoj završnici utakmice, u 89. minuti, krenuo u napad te glavom s pet metara zakucao loptu u mrežu nakon još jednog ubačaja Karačića.

Varaždin je tako prekinuo niz od šest poraza zaredom u Hrvatski Telekom Prvoj ligi, dok je Lokomotiva ostala na samo jednoj pobjedi ostvarenoj još u 2. kolu prije čak tri mjeseca protiv Rijeke.

• +5
NK Lokomotiva - NK Varaždin, HT Prva liga, 20.11.2020. Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX

I Lokomotiva i Varaždin sada imaju po osam bodova iz 11 susreta, isti bodovni učinak uz utakmicu manje ima Istra 1961.

Na vrhu je Dinamo s 26 bodova, šest više od drugog Osijeka.

Lokomotiva-Varaždin2:2
Šibenik-Gorica1:3