SUPERSPORT HRVATSKI NOGOMETNI KUP

[VIDEO/FOTO] Dinamo se lako obračunao s Borincima; Štefulj je tri puta asistirao, Drmić je zabio dva gola, po jedan Ivanušec i Bočkaj

27.09.2022 u 18:11

Hrvatski prvak zagrebački Dinamo plasirao se u osminu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa nakon što je u susretu šesnaestine finala na gostovanju u Jarmini pred 2000 gledatelja pobijedio Borince 4:0

Premda je trener Dinama Ante Čačić zbog brojnih izostanaka reprezentativaca, mogao računati na samo 15 igrača, 'modri' su rutinski odradili posao na gostovanju kod člana međužupanijske lige Osijek-Vinkovci, odnosno petog razreda hrvatskog nogometa.

Sve je bilo gotovo nakon 20 minuta igre i vodstva Dinama 3:0. Do kraja susreta gosti su zabili još jedan gol. Susret su obilježili dvostruki strijelac Josip Drmić i trostruki asistent Daniel Štefulj.

Dinamo je poveo već u 12. minuti utakmice. Petar Bočjak je ubacio iz slobodnog udarca na peterac, domaći golman Dalibor Prišćan je boksao loptu koja dolazi do Luke Ivanišeca, a on je iz prve pogodio suprotni kut.

NK Borinci - NK Dinamo 0:1 Ivanušec 12' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport

Iduća dva gola zabio je Josip Drmić, a kod oba mu je asistirao Daniel Štefulj.

U 15. minuti Štefulj je povratnom loptom uposlio Drmića, a ovaj pogodio za 2:0.

NK Borinci - NK Dinamo 0:2 Drmić 15' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport

Samo pet minuta kasnije bilo je 3:0, a uz istog asistenta i strijelca. Osovina Štefulj-Drmić odradila je sjajan posao...

Konačnih 4:0 postavio je Petar Bočkaj u 76. minuti, a asistent je ponovo bio Štefulj koji je uputio sjajnu loptu u sredinu. Bočkaju je odličnim lažnjakom izbacio čuvara, a potom zakucao pod gredu.

NK Borinci - NK Dinamo 0:4 Bočkaj 76' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport
  • +7
NK Borinci - NK Dinamo, Kup, 27.9.2022. Izvor: Cropix / Autor: Marko Mrkonjic

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na MAXSport 1 i MAXSport 2 kanalu na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.

NK Borinci - NK Dinamo 0:4 SuperSport Hrvatski nogometni kup sažetak Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport

Preostali susretui 1/16 finala Kupa na rasporedu su u listopadu, a sastaju se Moslavina Kutina - Rijeka, Tehničar - Hajduk, Bistra - Lokomotiva, Papuk Orahovica - Osijek, Grobničan - Istra 1961, Dubrava Tim kabel - Gorica, Solin - Slaven Belupo, Nedelišće - Inter-Zaprešić, Jadran-Poreč - Šibenik, Bednja Beletinec - Rudeš, Primorac - Varaždin, Bjelovar - Jaska Vinogradar, Mladost Ždralovi - Oriolik, Split - Cibalia, te Belišće - BSK.