HT PRV A LIGA - 17. KOLo

[VIDEO/FOTO] Caktaš zapucao penal, ali prije toga se Teklić sjajno snašao i osigurao novom treneru Hajduka i prvu pobjedu

22.01.2021 u 20:10

Hajduk je tijekom tjedna doživio veliku promjenu i na trenersku klupu umjesto Bore Primorca, sjeo je Talijan Paolo Tramezzani. U svojoj prvoj utakmici na klupi 'bilih', Tramezzani je došao do pobjede nad Šibenikom 1:0

Odmah na početku utakmice, u trećoj minuti domaća momčad je imala opasnu šansu pred vratima Hajduka. Pajić je ubacio pred gol, a Todorović je jedva u zadnji trenutak uspio 'očistiti'. Šibenčani imaju priliku sedam minuta kasnije, Ćurić je opalio sa 20 metara, ali je lopta prošla pored Hajdukovog gola.

Nakon toga u 13. minuti Gyurcso dobija loptu na desnu stranu i ubacuje na pet metara za Diamantakosa, koji u konktaktu s Mesom pada, ali sudac Batinić smatra da nije bilo prekršaja za penal iako je Grk tražio kazneni udarac.

U 22. minuti Hajduk ima ozbiljnu priliku, nakon kornera loptu je u peterac dobio Vušković koji ipak promašuje. Šest minuta kasnije Caktaš izvodi s 30-ak m slobodan udarac nakon što je srušen Diamantakos, ali se lopta odbila od vratnice.

Šibenik je opet u prilici u 38. minuti, iz kontre. Sahiti je ukrao loptu Gyurcsu, dodaje za Ampema koji pokušava pucati s desetak metara, ali je blokirao Vušković. Na kraju poluvremena Diamantakos ima priliku, najprije u 41. minuti, ali pogađa Musu u bloku. Četiri minute kasnije Diamantakos opet puca, ali Labrović odbija loptu, točno na noge Teklića koji puca iznad gola.

Nakon prvog poluvremena u kojem je Hajduk imao više prilika, drugi dio utakmice opet počinje prilikom domaćina. Ampem je izborio korner za Šibenik, Mesa tuče glavom, ali Kalinić brani. Šibenik opet ima ozbiljnu priliku u 54. minuti. Ampem je spasio loptu s korner linije i ubacio je u kazneni prostor gdje je Sahiti poluvolejem puca prema Hajdukovom golu, no Kalinić je obranio lijevom rukom.

Tri minute kasnije Hajduk je u prilici, Todorović je prošao po desnoj strani, ubacio je loptu za Atanasova, ali je obrana Šibenika očistila u zadni trenutak.

No Hajduk dolazi u vodstvo u 63. minuti, a strijelac je Teklić. Atanasov je izveo slobodni udarac, s time da je prije toga molio Caktaša da mu prepusti ovu priliku, a Labrović je odbio. Najbrži na lopti je bio Teklić i s tri-četiri metra loptu je ugurao u gol.

U 70. minuti je Jakoliš, koji ušao u igru umjesto Diamantakosa, pobjegao obrani Šibenika i zabio, ali je bio u zaleđu i Batinić je poništio gol.

U 72. minuti Šibenik je opet u prilici, Kvesić je pobjegao Hajdukovoj obrani, našao se sam pred Kalinićem, ali puca pored gola. Osam minuta kasnije Atanasov se probio, puca sa 16 m, ali Labrović brani. U sudačkoj nadoknadi sudac dosuđuje jedanaesterac za Hajduk nakon prekršaja na Nayiru, ali je s bijele točke neprecizan bio Caktaš.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.