STVARNO LUDO

[VIDEO] Čudesni Šarić do rekorda karijere, zamalo nadmašio legendarnog Kukoča

25.03.2017 u 09:17

Dario Šarić ostvario je rekord karijere u NBA ligi, zabio je 32 koša u pobjedi Philadelphije protiv Chicago Bullsa 117:107

Šarić je u 34 minute na parketu bio najbolji igrač 76ersa i tako potvrdio kako je u velikoj formi. Ubacio je 32 poena, imao 10 skokova i dvije asistencije, a njegovo briljantno izdanje gledao je Toni Kukoč, koji je jedan od njegovih uzora i koji obnaša dužnost savjetnika predsjednika Bullsa.

Inače, Kukočev rekord karijere u NBA ligi su 34 koša, Šarić je to zamalo nadmašio u svojoj prvoj sezoni.

Domaći Bullsi očajnički se bore za osmo mjesto u Istočnoj konferenciji, posljednje koje vodi u doigravanje, ali Šarić i suigrači nisu se previše osvrtali na potrebe domaćeg sastava, već su sjajnom izvedbom u drugoj i trećoj četvrtini ostvarili prednost i od 26 koševa razlike. Domaći su se u posljednjih 12 minuta uspjeli primaknuti i na 10-ak razlike, ali bilo kakvu mogućnost preokreta otklonio je upravo Šarić pogodivši tricu za 114-100 dvije minute prije kraja.

Za 32 ubačaja Šarić je šutirao 10-14 za dva, 2-5 za tri i 6-8 s linije slobodnih bacanja, a uz 10 skokova i dvije asistencije imao je i jednu osvojenu loptu. Odličnog suradnika 22-godišnji Šibenčanin imao je u igraču s klupe Shawnu Longu koji je dodao 18 poena, dok Bullsima nije pomogao odličan učinak Jimmyja Butlera od 36 pogodaka, 11 asistencija i 7 skokova.

S omjerom pobjeda i poraza 27-45 Sixersi su 12. momčad Istoka, osmi Miami Heat bježi im punih osam utakmica, dok su Bullsi sa 34-39 deveti na Istoku.