A SAD BARCELONA

Velimir Perasović napravio novo čudo s Valencijom

23.05.2012 u 08:57

Košarkaši Valencije, koje vodi hrvatski stručnjak Velimir Perasović, pobijedili su kao domaćini Lagun Aro 75:67 u odlučujućoj, trećoj utakmici četvrtfinala doigravanja španjolskog prvenstva

Bio je to susret između četvrtog i petog sastava iz osnovnog dijela sezone, u kojem je Valencija bila za jednu stubu više jer je dobila jednu utakmicu više u osnovnom dijelu sezone.

Napeto je bilo i u doigravanju. Nakon što je Lagun Aro poravnao na 1:1 pobjedom u produžetku kod kuće, Valencia je pred gotovo 9.000 svojih navijača nakon prvih 20 minuta igre zaostajala dva koša, ali je treću četvrtinu dobila 20:7, čime je napravila ključni korak ka pobjedi.

U momčadi Velimira Perasovića, koji je u ovom ogledu rotirao 11 igrača, odskočio je australski krilni igrač Brad Newley sa 17 koševa i 5 skokova.

U polufinalu, koji se igra na tri pobjede, Valencia će igrati protiv branitelja naslova i prvoplasirane momčadi iz osnovnog dijela sezone Barcelone koja će, dakako, imati prednost utakmice više na svom parketu.

Ovim novim čudom koje je Perasović u kratko vrijeme napravio s Valencijom po tko zna koji put je dokazao kako je uz Jasmina Repešu trenutačno naš najbolji košarkaški trener. Uostalom, podatak kako je Valencia već ranije produžila ugovor s bivšim reprezentativcom Hrvatske dovoljno govori koliko ga cijene.

Šteta što čelni ljudi HKS-a to dosad nisu prepoznali i barem razgovarali s njim kada je bio dostupan i bez angažmana.