norvežanke su pale

Veliko slavlje u Koprivnici; rukometašice Podravke stigle do prve pobjede u Ligi prvakinja

13.10.2019 u 20:13

U susretu 2. kola A skupine Lige prvakinja rukometašice Podravka Vegete su u Koprivnici pobijedile norvešku ekipu Vipers Kristiansand 25:24 (14:12) ostvarivši prvu pobjedu u skupini.

Nakon očajnog otvaranja Lige prvakinja i poraza od Metza sa čak 14 razlike, rukometašice Podravke su u 2. kolu odigrale sjajno ostvarivši važnu pobjedu protiv norveške ekipe Vipers Kristiansand.

Hrvatske prvakinje su bile bolje veći dio utakmice, no Norvežanke su u samoj završnici susreta smanjile na gol zaostatka, a potom imale i priliku u zadnjih šest sekundi izboriti remi, ali srećom, nisu uspjele.

Podravka je sjajno ušla u meč i povela je 5:0 i 6:1. Gošće su se vratile i u 17. minuti su uspjele izjednačiti na 7:7. Hrvatske prvakinje su potom pobjegle na +3 (10:7, 13:10), a na poluvrijeme su otišle s dva gola razlike (14:12).

Podravka je bolje ušla i u nastavak susreta i nakon 40 minuta igre imala je pet golova viška (20:15). Vipers Kristiansand je u posljednjih pet minuta uspio smanjiti zaostatak, a kada je Podravka tri minute prije kraja ostala s dvije igračice manje, gošće su se uspjele približiti i na gol zaostatka (25:24). Nakon što Podravka nije uspjela potvrditi pobjedu, Norvežankama je ostalo šest sekundi za izjednačenje, ali nisu uspjele.

• +11
Rukomet, Liga prvakinja: Podravka Vegeta - Vipers Kristiansand Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

Kod Podravke najefikasnija je bila Dejana Milosavljević s 10 golova, dok su Ana Turk, Tjaša Stanko i Ana Debelić zabile po tri gola, a Jovana Risović sakupila je 12 obrana. U suparničkim redovima najefikasnije su bile Malin Aune sa šest, te Tonje Refsnes s četiri gola.

U drugom susretu iz ove skupine Metz je na gostovanju pobijedio FTS-Rail Cargo - Hungaria 34:28.

Francuski sastav do pobjede su predvodile Grace Deuna Zaadi sa šest golova, te Olga Perederij i Helene Sajka zabile po pet golova. Kod Mađarica najbolja je bila Katrin Gitta Klujber s 12 golova.

Na ljestvici vodi Metz s četiri boda, Podravka i Vipers imaju po dva boda, dok je na začelju mađarska ekipa s dva poraza.

U idućem kolu Podravka će 19. listopada gostovati kod FTS-Rail Cargo - Hungarije.