prvi poraz Bucksa

Velika kriza hrvatskih košarkaša u NBA-u; Šarić zabio pet, a Žižić tri koša

02.11.2018 u 10:10

Hrvatski košarkaš Dario Šarić zabio je pet koševa u pobjedi Philadelphia 76ers protiv LA Clippers 122:113, dok je Ante Žižić postigao tri koša za Cleveland u domaćem porazu od Denvera 91-110.

Sixersi su na krilima sjajnog Joela Embiida porazili Clipperse 122-113 upisavši 15. uzastopnu pobjedu na parketu svog Wells Fargo Centra. Philadelphiju je predvodio Embiid postigaši 41 koš uz 13 skokova i četiri blokade. Bila je to njegova već šesta utakmica ove sezone u kojoj je imao najmanje 30 koševa i 10 skokova.

'Joel je bio dominantan', kazao je trener Sixersa Brett Brown, dok je njegov kolega na suparničkoj klupi Doc Rivers dodao: 'On je snažan, vješt, može pucati. On u osnovi može sve.'

JJ Redick je dodao 18 koševa, Ben Simmons 14 koševa i 11 asistencija, a Landry Shamet 13 koševa. Šarić je na parketu proveo 24 minute postigavši pet koševa uz šut 1-8 iz igre, te 3-3 s linije slobodnih bacanja. Dodao je tri skoka i dvije asistencije, no njegov učinak na početku sezone i loša forma mnoge je zabrinula. Možda ga muče priče koje su se pojavile o mogućoj zamjeni u neki drugi klub...

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Lou Williams sa 26 koševa, te Boban Marjanović sa 15 koševa i 11 skokova.

Cleveland je upisao novi poraz, već sedmi u osam susreta. Ovoga puta Cavsi su na svom parketu izgubili od Denvera 91-110. Cavaliersi su odlično ušli u susret, nakon prve četvrtine vodili su 27-15. Međutim, već iduću četvrtinu su izgubili sa 20 koševa razlike (15-35) i kola su krenula nizbrdo.

Denver su do sedme pobjede u osam susreta predvodili Juan Hernangomez sa 23 koša, Paul Millsap sa 16 koševa i šest skokova, te Gary Harris sa 14 koševa.

'Odlično smo ušli u sezonu, imamo sedam pobjeda i jedan poraz. ali to mi ne znači puno. Koliko smo uspješni vidjet ćemo u doigravanju', kazao je trener Nuggetsa Michael Malone.

U domaćim redovima najefikasniji su bili Jordan Clarkson sa 17, te Cedi Osman sa 13 koševa. Hrvatski košarkaš Ante Žižić je za Cleveland igrao pet minuta postigavši tri koša uz šut iz igre 1-3, te 1-2 s linije slobodnih bacanja. Imao je i dva skoka.

Od sinoć više nema neporaženih momčadi u NBA ligi. Košarkaši Milwaukee Bucksa izgubili su u Bostonu od Celticsa 113-117 upisavši prvi poraz ove sezone nakon sedam pobjeda u nizu. Boston je uništio Buckse tricama postigavši ih čak 24 što je novi rekord kluba.

'Imali smo dosta otvorenog prostora. Uzeli smo ono što su nam dali', kazao je Gordon Hayward koji je zabio 18 koševa uz tri trice. Al Horford je također zabio 18 koševa uz četiri trice, dok je Kyrie Irving zabio 28 koševa pri čemu šest trica.

Kod gostiju najefikasniji je bio Giannis Antetokounmpo sa 33 koša i 11 skokova, dok su Malcolm Brogdon i Kris Middleton sa po 16 koševa.