ATP DOHA

Veić sigurno korača po arapskom pijesku

04.01.2011 u 17:00

Hrvatski tenisač Antonio Veić plasirao se u 2. kolo milijunskog ATP turnira u Dohi. Nakon uspješno odigranih kvalifikacija, Veić je u susretu 1. kola svladao Egipćanina Sherifa Sabryja, koji je u glavni turnir ušao s pozivnicom, sa 3:6, 7:5, 6:0 nakon dva sata i pet minuta igre

Veić je loše započeo dvoboj protiv 24-godišnjeg Egipćanina koji zauzima 586. mjesto na ATP ljestvici, dva puta je gubio svoj početni udarac, pa je Sabry stigao do prednosti od 5:1. Iako je Veić uspio nadoknaditi jedan 'break' zaostatka, prvi set je pripao Egipćaninu sa 6:3.

Sabry je stigao nadomak pobjedi kada je oduzeo servis Veiću za vodstvo 4:3 u drugom setu, kod vodstva 5:4 je servirao za meč, ali 22-godišnji Lošinjanin je uspio pronaći izlaz iz teške situacije. Uspio je vratiti 'break' za 5:5, a potom je kod svog vodstva 6-5 još jednom oduzeo servis Egipćaninu za osvajanje drugog seta od 7:5.

U trećem setu Veić je dominirao, te za manje od pola sata riješio tu dionicu igre u svoju korist sa 6:0.

U 2. kolu Veić će igrati protiv Latvijca Ernestsa Gulbisa.