LAKERSIMA DERBI

Večer domaćina u NBA ligi

01.03.2010 u 10:55

Tijekom nedjelje u američkoj je profesionalnoj košarkaškoj ligi odigrano osam dvoboja, a čak je sedam otišlo na stranu domaćina. Jedini uspješni gosti bili su 'čarobnjaci' iz glavnoga grada koji su slavili kod slabašnih Netsa

Iako Kobe Bryant nije bio raspoložen u nedjelju LA Lakersi su ipak uspjeli stići do pobjede. Lamar Odom je zabio devet od ukupno 20 koševa u zadnjoj četvrtini uz 12 skokova, Španjolac Pau Gasol je zabio 15 uz 14 skokova i aktualni prvaci su pobijedili Denver Nuggetse 95-89.

Iako su gubili u prvom poluvremenu, u drugom su poluvremenu Lakersi nadigrali protivnike 52-39, uključujući 13-4 u zadnjih pet minuta kojima su nadoknadili gubitak od 11 koševa u trećoj četvrtini.

'Nismo bili spremni igrati u prvom poluvremenu,' rekao je Gasol. 'Ali smo skupili snagu i odigrali dobru obranu u nastavku.'

Ron Artest je postigao 17 pogodaka uz šest ukradenih lopti, Bryant je imao samo tri pogotka od 17 pokušaja i završio je utakmicu sa 14 koševa ali je tome dodao 12 asistencija.

Carmelo Anthony je predvodio Denver (39-20) sa 21 pogodaka, dok je Chauncey Billups dodao 17.

Lakersi su gubili 11 razlike u trećoj četvrtini, ali su uspjeli doći na 70-67 na početku zadnje četvrtine.

Odom je zadnju četvrtinu otvorio tricom kojom je započeo niz od 9-2. Gasol je nakon toga pogodio koš, pa onda i Odom prije nego su pogotkom Gasola Lakersi došli u vodstvo 76-72 9:38 minuta prije kraja. Razlika je narasla na 82-74 pogotkom Jordana Farmara 7:57 minuta do kraja, a onda je tek Denver odgovorio. Arron Afflalo i Billups su pogodili trice i nakon serije Nuggetsa došli su do vodstva 85-84 5:08 minuta do kraja.

Kod rezultata 89-89, Bryant je pogodio dva slobodna bacanja, a Gasol je polaganjem Los Angeles doveo u vodstvo 2:26 minute do kraja. U nastavku je Anthonyju sviran prekršaj u napadu i morao je napustiti igru.

Nakon što su Billup i Afflalo promašili trice, Bryant je pogodio još dva koša 12.7 sekundi prije kraja i zapečatio pobjedu Lakersa.