play-off europske lige

Vardar u najvećoj senzaciji izbacio turskog velikana; ispao i Ajax

25.08.2017 u 07:22

Nogometaši skopskog Vardara priredili su najveće iznenađenje kvalifikacija za Europsku ligu izbacivši turskog velikana Fenerbahče. Naravno, ovdje spada i ispadanje našeg Dinama od albanskog Skenderbeua

Nakon skopskih 2:0, Vardar je u Istanbulu pobijedio 2:1 i prvi put u povijesti plasirao se u grupnu fazu nekog europskog natjecanja.

• +5
Fenerbahče - Vardar 1:2 (Makedonci su napravili veliko iznenađenje) Izvor: Reuters / Autor: MURAD SEZER

Fenerbahče je najavljivao veliki preokret i prolaz dalje. Međutim, Vardar je odigrao još jedan čudesan meč. Makedonci su se hrabro postavili, ali je Fener u 61. minuti poveo  golom Romana Neustadtera. Kada se očekivao žestok napad na gol makedonskog sastava, gosti su sedam minuta kasnije izjednačili preko Jigaurija. U trećoj minuti sudačke nadoknade Vardar je potvrdio prolaz golom Gligorova.

Vardar je sjajno ušao u ovu sezonu. Prvo je izbacio Malmö, pa do 75. minuti uzvratne utakmice držao protiv Kopenhagena četvrto pretkolo Lige prvaka. Na koncu nije uspio, pa je preselio u kvalifikacije Europske lige gdje je za protivnika dobio Fener. Činilo se kako će turski velikan rutinski do plasmana u natjecanje po skupinama, no Vardar je šokirao bogate Turke.

Iznenađenje je priredio i švedski Ostersund izbacivši PAOK. Nakon što su Grci kod kuće slavili 3:1, Ostersund je pred svojim navijačima pobijedio 2:0 i zbog više golova u gostima prošao je dalje. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Saman Ghoddos (71, 77). Za goste je cijeli susret odigrao hrvatski nogometaš Marin Leovac.

Od Europe se oprostio i Ajax koji je prošle sezone igrao u finalu ovog natjecanja. Ajax je na gostovanju u Norveškoj izgubio od Rosenborga 2:3 nakon domaćeg poraza 0:1.