NHL DOIGRAVANJE

Vancouver korak do osvajanja Stanley Cupa

11.06.2011 u 09:53

Vancouver Canucksi su u petak u petoj utakmici doigravanja NHL-a svladali Boston Bruinse 1-0 i tako se približili ukupnoj pobjedi povećavši rezultat u seriji od četiri pobjede na 3-2

Vancouverov centar Maxim Lapierre postigao je jedini pogodak u utakmici u 4:35 minuti treće trećine.

Vratar Canucksa Roberto Luongo, koji je povratio samopouzdanje nakon što je u trećoj i četvrtoj utakmici primio od igrača Bruinsa ukupno 12 golova, uspio je u petoj utakmici obraniti svih 31 udaraca, uključujući i nekoliko opasnih pokušaja u zadnjim minutama.

Bilo je upitno hoće li Luongo započeti utakmicu, ali je odmah od početka pokazao da je u formi obranivši udarac Bostonovog Patricea Bergerona.

Luongovi suigrači također su pokazali da se 'vraćaju u igru'. Nakon što su bili nadigrani u zadnje dvije utakmice, jučer su imali više udaraca prema vratima Bruinsa od svojih protivnika (47-27).

Bostonov vratar Tim Thomas zaustavio je 24 udarac prema svojoj mreži, dok ga Lapierre nije svladao.

Vancouver sada u seriji od četiri pobjede vodi 3-2, a sljedeća utakmica igra se u ponedjeljak u Bostonu.

I dok Vancouver pokušava doći do osvajanja prvog Stanley Cupa zadnjih 40 godina koliko je u NHL-u, Boston također pokušava okončati sušu u osvajanju trofeja koja traje do 1972.