ATP MÜNCHEN

Uživo: Marin propustio uzeti naslov u Münchenu

09.05.2010 u 15:32

Marin Čilić i Mihail Južnji igraju u nedjelju finale ATP turnira u Münchenu. Obojica u karijeri imaju osvojenih pet turnira, a međusobno su dosad igrali tri puta. U sva tri slučaja pobjednik je bio 28-godišnji Rus

U protekle dvije godine Marin Čilić i Mihail Južnji igrali su tri puta i u svim mečevima je pobjednik bio 28-godišnji Rus. Prvi međusobni meč imali su 2008. u Chennaiju i rezultat je bio 6:3, 6:2, nekoliko mjeseci kasnije Rus je pobijedio 6:4, 7:6(3), a posljednji trijumf ostvario je prošle godine u kanadskom Mantrealu 4:6, 7:6(4), 6:1. No, ove godine šest godina mlađi Marin igra bolje, već je osvojio dva turnira (Zagreb, Chennai) i ušao u Top 10 najboljih na svijetu (trenutno je 11.), dok Južnji (15. na svijetu) ima tek dva izgubljena finala (Dubai, Rotterdam).

Marin Čilić - Mihail Južnji 3:6, 6:4, 4:6

Prvi set
Južnji ima prvi servis u meču i s lakoćom ga dobiva - 1:0
Čilić ponovno u meč ulazi s problemom u servisu, nakon 15:40 Rus mu uzima početni udarac - 2:0
Prilike za re-break nema, Južnji je siguran na svom servisu - 3:0
Marin osvaja svoj servis - 3:1
Južnji je s lakoćom osvojio svoj servis i s 4:1 kontrolira prvi set
Marin se ponovno muči sa svojim servisom, spasio je četiri break lopte u gemu i ipak smanjio na 4:2
Južnji bez izgubljenog poena dobiva svoj servis gem 5:2
Ponovno problemi sa servisom, nakon 0:30 Marin je stigao do 40:30, ali onda opet ponudio nekoliko prilika Južnjnom za break. Srećom Rus opet nije iskoristio šanse - 5:3
Marin je prijetio re-breakom, igrao se vrlo dug poen na servis Južnjog, no Rus je ipak stigao do prvog seta - 6:3

Drugi set
Marin je konačno osvojio svoj servis bez trzavica i izgubljenog poena - 1:0
Čilić je konačno breaknuo Rusa - 2:0
Opet Marinove nevolje sa servisom, spašena je break lopta - 3:0
Južnji osvojio svoj servis, prvi u setu - 3:1
Južnji je imao 0:40 na Marinov servis, a Čilić mu je poklonio break dvostrukom servis pogreškom - 3:2
Lako osvojeni servis poen Rusa - 3:3
Marin je osvojio svoj servis - 4:3
Čilić je imao priliku za novi break, no nije iskoristio 30:40 - 4:4
Lak posao za hrvatskog tenisača, 5:4 bez izgubljenog poena
Marin je imao dvije prilike za break, koje su u ovom slučaju bile i set lopte, no Južnji se oba puta izvukao. Treći put nije. Set za Marina nakon velikog promašaja Rusa na voleju - 6:4

Treći set
Marin je dobro krenuo u odlučujući set i osvojio svoj servis - 1:0
Uvjerljiv na servisu bio je i Južnji - 1:1
Marin je siguran na svom servisu, 2:1 bez izgubljenog poenaNova prilika Marnu za break, no 30:40 nije bilo dovoljno - 2:2
Čilić stiže do 3:2 bez izgubljenog poena na svoj servisJužnji opet u problemima, Marin mu jako 'stišće' servis, no Rus ipak stiže do 3:3
Kakav obrat! Marin je izgubio svoj servis s nulom na kontu. Južnji je u velikoj prednosti - 3:4
Južnji s lakoćom osvaja svoj servis - 3:5
Rus je ponovno prijetio breakom, ali Marin ipak osvaja svoj servis - 4:5
Južnji ipak nije dopustio iznenađenje - 4:6