LeBron James niže poraze

Uzbuna u Clevelandu; umjesto ozlijeđene zvijezde uskače mladi Hrvat

03.11.2017 u 12:49

Momčad Cleveland Cavaliersa, koja je zadnje tri sezone stigla do NBA finala uz jedan osvojen naslov, u velikoj je krizi. Nakon četiri uzastopna poraza LeBron James i društvo doživjeli su težak udarac jer su ostali bez jednog važnog igrača

Iskusni centar Clevelanda Tristan Thompson najmanje mjesec dana neće moći igrati zbog ozljede lijeve koju je zaradio na utakmici protiv Indiane (poraz 107:124) i parket je napustio pred kraj prvog poluvremena.

Izostanak Thompsona, koji je bio na prosjeku od 4,4 koša i 6,4 skokova po utakmici, znači kako će puno više tereta pasti na 29-godišnjeg Kevina Lovea, koji je ove sezone prebačen na poziciju centra, ali isto tako otvara se mogućnost da puno više prostora dobije 20-godišnji Hrvat Ante Žižić.

Mladi Omišanin na prvih osam utakmica (score 3-5) dobio je priliku zaigrati tek na tri utakmice (ukupno 14 minuta) uz učinak od prosječno 1,7 koševa, 2,0 skoka i 1,0 blokade.

S obzirom da je Cleveland već upisao pet poraza jasno je kako u tom klubu nešto nije u redu o čemu je javno progovorio i veteran Dwyane Wade.

U svakom slučaju trener Clevelanda Tyronn Lue svjestan je kako nešto treba promijeniti. Jer svega tri pobjede na prvih osam utakmica, uz probleme s ozljedama koje imaju (od prije su ozlijeđeni Iman Shumpert i Isaiah Thomas), nikako ne mogu zadovoljiti vlasnike i navijače kluba.

Možda bi upravo svježa krv, pogotovo energija kojom igra 214 cm visoki Žižić, mogla biti prekretnica. Hoće li Lue prepoznati potencijal u mladom Hrvatu koji je prošle sezone u turskoj Darussafaki pokazao kako može biti jako koristan na oba dijela terena. Posebno u obrani jer riječ je o sjajnom blokeru kakav nedostaje Cavsima.