NOVI KIKS

Unitedu samo bod protiv slabašnog Stoke Cityja

02.10.2016 u 16:04

Manchester United priuštio je svojim navijačima još jedno razočaranje, na Old Traffordu odigrao je samo 1:1 protiv jedne od najslabijih momčadi u ligi

Imali su izabranici Josea Mourinha baš sve u svojim nogama, na Old Trafford im je stigla jedna od najlošijih momčadi Premiershipa, slabašni Stoke City. No 'crveni vragovi' nisu iskoristili apsolutnu dominaciju koju su imali tijekom cijele utakmice.

Lomili su 'vragovi' neuvjerljive 'potterse' sve do 69. minute utakmice. Tad je za vodstvo domaćina zabio Anthony Martial i činilo se kako će obrana gostiju do kraja utakmice popustiti još koji put. No golman Stoke Cityja, inače tek treći izbor menadžera Marka Hughesa - Lee Grant - na Old Traffordu je branio čuda. Skidao je uspješno sve pokušaje Unitedovih napadača, samo je Zlatanu Ibrahimoviću obranio tri zicera...

U redove Uniteda polako se uvukla nervoza, bez obzira na to Mourinho je u igru uveo kapetana Waynea Rooneya, no i njegovi su pokušaji bili jalovi. Lopta jednostavno nije željela u gol gostiju. A onda se hrabrim 'pottersima' isplatila jedna brza kontra, golman Uniteda, do tada gotovo besposleni David De Gea loše je reagirao, lopta se odbila do Joea Allena koji u 82. minuti zabija za velikih i konačnih 1:1!

Na Old Traffordu je zavladao muk, slavili su tek malobrojni gostujući navijači. Njima je ovaj remi gotovo kao pobjeda, a na takvo što još uvijek čekaju. Stoke ove sezone ima samo tri remija i čak četiri poraza, bez ijedne pobjede u prvenstvu! United? Mourinhova je momčad sad na 13 bodova, mizeran je to učinak nakon sedam prvenstvenih kola...