Premier liga

Unitedu manchesterski derbi; golman Cityja darivao gradske rivale i ostavio ih u borbi za Europu

08.03.2020 u 21:20

U velikom manchesterskom derbiju United je na Old Traffordu pobijedio City s 2:0 načinivši veliki korak prema željenom četvrtom mjestu na ljestvici engleskog prvenstva

U velikom manchesterskom derbiju United je na Old Traffordu pobijedio City s 2-0 načinivši veliki korak prema željenom četvrtom mjestu na ljestvici engleskog prvenstva.

Drugu uzastopnu pobjedu i treću u posljednja četiri gradska derbija "Crvenim vragovima" donijeli su Anthony Martial golom u 30. minuti, te Scott McTominay u šestoj minuti nadoknade.

• +5
Premier liga, Manchester United - Manchester City Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

Kod oba gola, a posebno kod drugog, 'proslavio' se Cityjev vratar Ederson. Kod prvog gola Brazilcu je lopta prošla ispod ruke, dok je kod drugog 'asistirao' McTominayju za pogodak u praznu mrežu s više od 30 metara.

Nakon što je pokupio jednu dugačku loptu, Ederson je bacio prema Fernandinhu, no to je učinio loše i do lopte je prvi došao McTominay i s više od 30 metara zabio u prazna vrata.

Unitedu je to prvi 'double' protiv Cityja nakon što se Alex Ferguson oprostio, a posljednji put dobili su oba susreta u jednoj sezoni protiv gradskog suparnika u sezoni 2009/10.

U prvom nedjeljnom susretu Chelsea je na Stamford Bridgeu bez većih problema pobijedio Everton s 4:0 ostvarivši tek drugu ligašku pobjedu u zadnjih sedam kola.

Golove za "Bluese" zabili su Mason Mount (14), Pedro (21), Willian (51) i Oliver Giroud (54). Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić nije nastupio za domaći sastav zbog ozljede.

Na ljestvici vodi Liverpool s 82 boda, Manchester City je drugi s 57 bodova, Leicester City na trećem mjestu ima 50 bodova, a Chelsea na četvrtom mjestu ima 48 bodova. Manchester United je peti s 45 bodova.