engleska liga

United stigao do šeste pobjede u nizu, a junak pobjede je fantastični golman David de Gea

13.01.2019 u 20:25

Nogometaši Manchester Uniteda pod vodstvom su novog menadžera Olea Gunnara Solskjaera ostvarili petu uzastopnu pobjedu u engleskom prvenstvu svladavši kao gosti na Wembleyu Tottenham Hotspur 1:0

Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Marcus Rashford (44), ali najzaslužniji za pobjedu Uniteda bio je golman David de Gea koji je sakupio 12 vrhunskih obrana. Španjolac je doslovno spasio 'crvene vragove' koji su opasno plesali po rubu na ovom teškom gostovanju na Wembleyu.

Rashford igra u nevjerojatnoj formi, pa je tako na posljednjih devet utakmica zabio pet golova uz pet asistencija, a i Pogba se preporodio nakon odlaska Josea Mourinha.

U drugom je poluvremenu Tottenham možda mogao i do preokreta, ali na golu gostiju bilo je fantastični David De Gea, koji je branio kao u transu. Imali su Eriksen i Alderweireld dobre prilike, potom i Dele Alli, ali De Gea nije dao da se zatrese mreža Uniteda. Posljednju priliku da izjednači Tottenham je imao u 85. minut preko kapetana Kanea, no opet je De Gea spasio.

Šesti United sada se bodovno izjednačio s petim Arsenalom, oba sastava imaju po 41 bod, dok je treći Tottenham na 48 bodova, jednim više od četvrtog Chelseaja.

U drugoj utakmici nedjeljnog programa Everton je na svom Goodison Parku svladao Bournemouth sa 2:0 golovima Zoume (65) i Calvert-Lewina (90+5).

• +5
Premier liga, Tottenham - Manchester United Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Deseti Everton ima 30 bodova, tri više od 12. Bournemoutha.

Vodeći Liverpool ima 57 bodova, sedam više uz utakmicu više od drugog Manchester Cityja koji će u ponedjeljak ugostiti Wolverhampton Wandererse.