PREMIERSHIP

United rutinski do pobjede, ali za naslov mu treba čudo

06.05.2012 u 19:52

Nogometaši Manchester Uniteda odradili su svoj dio posla u sklopu 37. kola engleske Premier lige, iako je 45 minuta prije početka susreta gradski rival City došao na korak od naslova prvaka.

United je pogocima Paula Scholes u 28. i Ashleyja Younga u 41. riješio pitanje pobjednika na Old Traffordu u susretu protiv Swanseaja, ali slaba je to utjeha kada je City slavio kod Newcastlea (2-0) i došao nadomak naslova prvaka.

United se bodovno izjednačio na vrhu s gradskim rivalom, ali mu u posljednjem kolu treba pobjeda kod Sunderlanda i kiks Cityja na Etihadu protiv QPR-a. U slučaju istog broja bodova po završetku prvenstva pobjednik će biti momčad s boljom gol-razlikom, a to je, trenutno, City koji ima +8.

Posljednje 38. kolo na rasporedu je sljedeće nedjelje kada su na rasporedu sve utakmice u isto vrijeme.

Spomenimo i za kraj da je Wayne Rooney u 71. minuti utakmice, zbog nesportskog ponašanja, dobio prvi žuti karton sezone, te prvi nakon točno godinu dana.