SKUPINA H

United ludim preokretom do slavlja, Cluju bod u Istanbulu

23.10.2012 u 23:03

Manchester United ove sezone ne može bez dramatičnih preokreta. U utorak su na Old Traffordu igrači Alexa Fergusona pobijedili Bragu 3:2 u utakmici trećeg kola skupine H.

Brazilski napadač Alan doveo je goste u 2:0 vodstvo golovima u drugoj i 20. minuti. Meksički napadač domaćih Javier Hernandez smanjio je na ubacivanje Shinjija Kagawe u 25. minuti, Jonny Evans izjednačio je iz gužve u 62. minuti zabivši svoj prvi gol za United u Ligi prvaka, da bi 24-godišnji Meksikanac u 75. minuti zakucao glavom loptu pod gredu gostujućeg vratara nakon oštrog ubacivanja Toma Cleverleyja s desne strane.

United je i u ovoj utakmici primio prvi gol. Dogodilo se to Fergusonovu sastavu osam puta u 12 ovosezonskih službenih utakmica. Također je indikativno da je United u pet od sedam posljednjih europskih dvoboja na Old Traffordu primao najmanje dva gola.

Sada su, međutim, Fergusonovi puleni prvi put uspjeli 2:0 zaostatak preokrenuti u pobjedu od slavne uzvratne utakmice polufinala Lige prvaka 1999. godine u Torinu, kada su na Delle Alpiju 3:2 pobjedom iznenađujuće izborili nastup u finalu pored favoriziranog Zidaneova Juventusa. Te su godine i trijumfirali pobijedivši u finalu Bayern 2:1.

U drugoj utakmici skupine Burak Yilmaz spasio je pogotkom u 77. minuti bod domaćem Galatasarayu u srazu protiv rumunjskog Cluja. Završilo je 1:1.

Da je Brazilac Felipe Melo u 35. minuti bolje izveo 11-erac, možda pobjeda istanbulskog sastava ne bila nedostižna. Obranio mu ga je portugalski vratar Mario Felgueiras.

Može se reći da su Rumunji, za koje je Saša Bjelanović utakmicu odsjedio na klupi, zaslužili bod: od 28. su minute igrali bez isključenog Urugvajca Aguirregaraya.