FERGIE UZEO MJERU NOVAKU

United dobio Chelsea, Torres promašio nemoguće

18.09.2011 u 19:33

Nogometaši Manchester Uniteda i dalje su stopostotni u novoj sezoni Premiershipa. Nakon jednog derbija (protiv Arsenala 8-2), dobili su još jedan. Na Old Traffordu je pao Chelsea uz 3-1

Premda je Manchester već na poluvremenu vodio sa 3-0, ne može se reći da su bili toliko dominantni u ovom ogledu 5. kola. Dapače, prvih 45 minuta se može sažeti u rečenicu: Chelsea je napadao i stvarao prilike, a United je zabijao.

Već u 8. minuti je Smalling glavom svladao Čecha, makar je bilo prilično očito da se nalazio u zaleđu. Nakon toga je Torres imao lijepu priliku, još bolju Ramires kada je s dva metra lako mogao matirati De Geu ili jednostavno ostaviti šut Sturridgeu koji je bio u još boljoj poziciji. Te, kao i još neke prilike Chelseaja su ostale neiskorištene. Na drugoj strani, pred kraj prvog dijela, su pala još dva gola. Nani je u 37. minuti fantastično opalio s dvadeset metara, dok je Rooney u 45. samo dočekao asistenciju za lako postizanje pogotka i velikih 3-0.

Odmah na početku nastavka je Fernando Torres smanjio na 3-1 i tako vratio dramatiku u meč. No i dalje je Chelsea promašivao, makar treba reći da je na drugoj strani Rooney promašio jedanaesterac (poskliznuo se prije udarca), jednom pogodio stativu, i jednom idelano uposlio Berbatova koji je promašio klasični zicer. Ipak, promašaj dana potpisao je Torres osam minuta prije kraja. Već je zaobišao De Geu i onda se osramotio pred prepunim Old Traffordom.

Rooney je jedinim pogotkom došao već do devetog gola u ranom dijelu sezone, a Manchester United do pete pobjede i 15 bodova čime su sami na vrhu ljestvice nakon remija Cityja. Bio je ovo prvi trenerski ogled Alexa Fergusona i Andrea Villasa-Boasa, a stari lisac novom je rivalu uvjerljivom pobjedom dao do znanja što ga čeka na putu do trofeja.