EUROKUP

Ukrajinski Donjeck pregazio Cibonu

29.11.2011 u 20:15

Trećim uzastopnim porazom u košarkaškom Eurokupu, igrači Cibone ostali su bez izgleda za plasman u drugi krug natjecanja. Bolji od 'vukova' bili su igrači Donjecka koji su slavili 98:81 (21:17, 30:18, 28:21, 19:25)

Nakon ostavke Josipa Vrankovića te (vjerojatnog) dolaska Jasmina Repeše, Cibonu je u Ukrajini vodio Danijel Lutz, no ni on nije uspio ostvariti prvu pobjedu u Eurokupu. Naši su se košarkaši dobro držali tek u prvoj četvrtini te je nakon deset minuta igre rezultat bio 21:17. U nastavku došlo je do pada u igri Cibone i dominacija Donjecka te su 'cibosi' na poluvrijeme otišli sa šesnaest poena zaostataka (51:35). U drugom dijelu Cibona je popravila igru no nije uspjela nadoknaditi prednost domaćina i utakmica je završila trećim porazom Cibone u Eurokupu.

Među cibosima najviše su pridonijeli iskusni Davor Kus sa 14 poena i tri asistencije te Andrija Žižić i Antwain Barbour s po 12 poena. Za pobjedničku momčad 23 poena postigao je Ramel Curry.

BC Donetsk – KK Cibona 98:81 (21:17, 30:18, 28:21, 19:25)

KK Cibona: Chase 11, Suton 0, Zubčić 9, Barbour 12, Rudež 4, Marčinković 0, Lalić 6, Rozić 9, Harper 0, Žižić 12, Kus 14, Kovačević 4.

BC Donetsk: Pustozvonov 10, Lee 13, Curry 23, Avdalović 2, Lypovyy 3, Radenović 15, Saltovets 0, Kovalenko 2, Gliebov 7, Jackson 8, Kravtsov 15.