NBA LIGA

Ukićev učinak sezone, Lakersi i dalje gaze

19.11.2008 u 10:26

Toronto Raptorsi su poraženi na gostovanju kod Orlando Magica (103:90), a za Kanađane je jedini hrvatski košarkaš u NBA ligi Roko Leni Ukić ubacio šest koševa, najviše u dosadašnjih osam utakmica koje je odigrao za Raptorse

Ukić je za 16 minuta igre ubacio šest poena, uz ne baš sjajan šut (2:8, trice 0:2), a imao je i po 1 skok i asist, te dvije izgubljene lopte. Splićanin je dobio veliku minutažu jer za Toronto nije igrao Španjolac Juan Calderon. Kanađani nisu uspjeli izbjeći peti poraz iako je utakmicu sezone odigrao Chris Bosh, koji je ubacio čak 40 poena i uhvatio 18 lopti.

Prvaci Boston Celticsi su i bez suspendiranoga Kevina Garnetta slavili protiv Knicksa (110:101), zahvaljujući standardnome učinku Paul Pierce (23) i dobroj predstavi zamjene za Garnetta Briana Scalabrinea, koji je minutu prije kraja postigao koševe koji su odlučili dvoboj.

S pobjedama nastavljaju i LA Lakersi koji su dobili Chicago Bullse (119:109) na krilima nezaustavljivih Pau Gasola (34) i Kobea Bryanta (21). Rookie Derrick Rose predvodio je Chicago sa 25 poena.

Večer u kojoj su slavili favoriti upotpunili su trijumfom Cleveland Cavaliersi, koji su sa 106:82 svladali New Jersey Netse, a prva zvijezda Cavsa LeBron James postigao je 31 koš. Cavaliersima je to osma pobjeda u nizu.