KANAĐANI STRADALI

Ukić zabio 13 koševa, Toronto teško poražen

03.12.2008 u 11:49

Na NBA parketima odigrano je osam utakmica. U pogonu je bio i jedini hrvatski košarkaš Roko Leni Ukić koji je u porazu Toronta sudjelovao sa 13 koševa i bio drugi strijelac momčadi

Toronto je u Denveru doživio težak poraz od čak 39 koševa (132:93). U utakmici koju kanadska momčad želi što prije zaboraviti kakvo takvo zadovoljstvo pronašao je hrvatski reprezentativac Ukić koji je postigao rekordnih 13 koševa. Splićanin je za 17 minuta dodao dva skoka i asistenciju. Po običaju za goste je najviše ubacio Chris Bosh (24 koša), dok su domaćina do lakog trijumfa predvodili Chauncey Billups (24 koša i 14 asistencija) i Carmelo Anthony (23 koša).

Lakersi su Indianapolisu doživjeli drugi poraz u sezoni. Indiana je slavila 118:117, prije svega zahvaljujući 32 koša Dannyja Grangera. Kod momčadi iz LA najefikasniji je bio Kobe Bryant sa 28.

Dirk Nowitzki je sa 29 koševa i 10 skokova predvodio Dallas do devete pobjede u 17 utakmica protiv slabih LA Clippersa 100:98. Kod poraženih se istaknuo Zach Randolph koji je ubacio 27.

Portland nastavlja veliki niz. S petom uzastopnom pobjedom drži drugi omjer na Zapadu, a sada su stradali košarkaši New Yorka 104:97. Predvodio ih je Brandon Roy s 23 koša, a 18 je dodao Rudy Fernandez Za Knickse je Chris Duhon ubacio 23 te imao i 13 asistencija.

U derbiju Detroit je slavio kod San Antonija 89:77 zahvaljujući dvojcu Rasheed Wallace (19) i Allen Iverson (19). U zadnjoj četvrtini Pistonsi su potpuno nadigrali (28:14) najiskusniju momčad lige na čelu sa Timom Duncanom (23 koša i 13 skokova).