'MODRI' PLAN

U Salzburgu pobijediti, doma potvrditi prolaz

23.07.2009 u 13:47

Pjunik je arhiviran i ostat će samo crtica u Dinamovoj klupskoj povijesti, sljedeća europska prepreka zove se Salzburg. Crveni bikovi iz Mozartovog grada imaju vrlo respektabilan popis igrača, no u Zagrebu ne izazivaju pretjerano strahopoštovanje

Dejan Lovren se nametnuo kao prva zamjena za ozlijeđenog Roberta Kovača na poziciji stopera, a armenskom je prvaku zabio i gol. Kratko se mladi branič osvrnuo na utorak:

'Možemo svi biti zadovoljni dobro obavljenim poslom. U prvom poluvremenu nismo baš igrali sjajno, ali na vrijeme smo se probudili i pokazali klasu. Pjunik je čvrst protivnik i uopće nisu slaba momčad.'

Slijedi Salzburg. Zadnje što je Lovren vidio od austrijskog prvaka bilo je tijekom prijateljske utakmice prošle zima kada je Dinamo na njihovom terenu na poluvremenu vodio 4:0 i na kraju slavio rezultatom 4:3:

'Sada ih nisam gledao, ne opterećujemo se još s njima. Trener će nam za par dana objasniti zadatke, još je prerano. Već smo igrali protiv njih i respektiramo ih jer su dosta jaki. Vjerujem da ćemo im pokazati zube i da ih već u Salzburgu možemo pobijediti i na svom terenu osigurati prolazak. Neće biti jednostavno kao u onoj prijateljskoj, ovo je ipak sasvim druga priča, ali nema straha.'

Koliko 'modri' sastav može napredovati u odnosu na ove dvije utakmice.

'Imamo još puno posla za napraviti i puno detalja za popraviti. Rastemo i vjerujem da ćemo svakom utakmicom biti sve bolji. Na kraju ćete vidjeti da smo pravi.'

Trener Jurčić se požalio na medijski tretman. Lovren se slaže sa strategom:

'Mislim da nije potrebno raditi takav pritisak prije utakmica. To je svima, posebno nama mladima, veliki uteg i koči nas u igri. I to je jedan od razloga zašto smo onako igrali u prvom poluvremenu. Trebali bismo se moći opustiti i uživati u nogometu. Ne znam kako je vani, ali sumnjam da je baš ovako. Još je prerana faza sezone za velike kritike, treba nam dati par utakmica.'

Prije dvoboja u Salzburgu, Dinamo će u subotu na Maksimiru dočekati Istru 1961. Počinje HNL:

'Probat ćemo se koncentrirati na tu utakmicu. Što reći? Očekujemo pobjedu i napad na dvostruku krunu, kao u svakoj utakmici i u svakoj sezoni. Svako ima svoje mišljenje o Ligi 16, ali ja mislim da nama na terenu to ne radi razliku. Ako budemo pravi, nitko nas neće moći zaustaviti.'