DINAMO - HAJDUK (20.10)

U Maksimiru se rješava prvenstvo?

19.03.2011 u 19:55

Večeras se igra derbi hrvatskog nogometnog prvenstva. U 22. kolu Prve HNL Dinamo u Maksimiru dočekuje Hajduk, a tekstualni prijenos pratite na tportalu

Ovo je 58. utakmica Dinama i Hajduka u hrvatskom prvenstvu, 'modri' imaju 23 pobjede, a 'bili' 20. Njihov zadnji ogled na Poljudu je završio 1:1. Što se tiče situacije na ljestvici Dinamo ima 52 boda, Hajduk pet manje. Na stadionu se okupilo oko 15 tisuća ljudi, a prije utakmice održana je minuta šutnje za japanski narod koji je nastradao u potresu i tsunamiju.

Dinamo - Hajduk 2:0

90+3' - kraj utakmice
90' - Kelava je zaustavio zicer Tomasova
88' - Dinamo je sada sakrio loptu i čeka da prođe vrijeme
83' - Ahmad Sharbini je pocrvenio nakon oštrog starta na Cufreu
82' - Nakon ubacivanja Moralesa, Barbarićev udarac je zaustavio Subašić
80' - nova sjajna kombinacija Moralesa i Badelja koji nije uspio gurnuti Beqiraja u mat situaciju
75' - Dinamo i dalje drži loptu u nogama, Hajduk će teško do preokreta
71' - Barbarićev udarac glavom otišao je zamalo preko gola
70' - novi proboj Tomečaka nakon dodavanja Moralesa, ali je njegov udarac skinuo Subašić
69' - 2:0 GOOOL- Ubacivanje Tomečaka, a Beqiraj je glavom snažno probio Subašića
68' - opet je Subašić ušao u udarac Tomečaku, a nakon kornera Tonel je pucao preko gola
66' - Ljubičić je neometan sa 16 metara opalio preko gola
63' - još jedan zicer za Dinamo, Tomečak je sve sam napravio, a Sammir s 20 metara imao prazna vrata koja nije pogodio
60' - Ljubičić je pronašao Ahmada, a  njegov udarac je Kelava skinuo krajnjim naporom
57' - korner je izveo Tomečak, a Ademijev udarac glavom je otišao preko gola
52' - Morales je provozao 'bilu' obranu, ali je u situaciji 'jedan na jedan' Subašić izašao kao pobjednik
50' - brza kontra Dinama koju je povukao Morales, Tomečak je na kraju pucao, ali je Subašić zaustavio njegov udarac
49' - Vukušić je opalio s desne strane iskosa, ali to je bio lak posao za Kelavu
48' - Tomečak je pao u  šesnaestercu, Buljat ga je zadržao rukama, ali sudac se nije oglasio, vrlo dvojbena situacija
47' - u nastavku je prvi priprijetio Hajduk, ali Anasovo ubacivanje s lijeve strane bilo je zamalo previsoko za brata Ahmada

45+1' - kraj prvog dijela
45' - veliki gubitak za Hajduk, Andrić zbog ozljede izlazi, a ulazi Ljubičić
42'  - kakav promašaj Hajduka, Kelava je izletio, ali promašio loptu koja je stigla do Oremuša, a on je s 20 metara promašio prazna vrata
40' - teško Hajduk povezuje redove, još gosti nisu imali pravu priliku
37' - nova dobra prilika za Dinamo, ali je Subašić ušao u udarac Tomečaka
34' - Oštar prekršaj Cufrea, zasluženo je požutio
31' - movo ubacivanje iz kuta za 'modre', a uz male probleme lopta je završila kod Subašića
30' - oštro ubacivanje Vukušića, ali je Kelava na mjestu
28' - Oremuš je opalio iz daljine, ali Kelava nije morao reagirati
23' - U Tkalči je oko dvije tisuće navijača Dinama bučno proslavilo pogodak. Upalile su se baklje, ali i pogrdno skandiralo protiv Zdravka Mamića
23' - 1:0 GOOOOL - Ibanez je izveo korner, a Badelj je  neometan s 13 metara neobranjivo pogodio mrežu Splićana
20' - sada je i Oremuš požutio nakon prekršaja na Ibanezu
17' - nakon uzbudljvog početka, sada sve djeluje nekako usporeno, sve je više i prekida
15' - Badelj je prvi požutio
12' - prvi prekršaj na utakmici, napravio ga je Badelj na Anasu Sharbiniju
10' - Hajduk je pokazao zube, nakon kornera je glavom pucao Barišić, ali nije bilo posla za Kelavu
8' - početak utakmice je pripao domaćinu, 'bili' čekaju priliku iz kontre
4' - teško žive gosti, na Ibanezovo ubacivanje stigao je Tomečak, ali je njegov pokušaj omeo Subašić
3' - kakva prilika za 'modre', prvo je Subašić s nekoliko metara obranio udarac Bećiraja, a nakon toga je Sammirov udarac iz blizine blokirala Hajdukova obrana
1' - počela je utakmica na vidno oštećenom travnjaku