OVO SE NE ZABORAVLJA

U Ligi nacija dogodilo se čudo nad čudima; igrači poslije zadnjeg sučevog zvižduka grcali u suzama

13.10.2018 u 21:12

Dosta je onih koji osporavaju Ligu nacija, ali novo Uefino natjecanje zauvijek će se pamtiti u Gibraltaru, jer je u njemu stigla prva službena pobjeda ove male reprezentacije

Gibraltar od 2014. ima pravo na službene utakmice pod okriljem Fife i Uefe, a nakon više od četiri godine stigao je prvi trijumf i to na gostovanju kod Armenije.

Strijelac jedinog gola bio je Joseph Louis Chipolina, bek Lincoln Red Impsa, koji je pogodio s bijele točke u 50. minuti za povijest. Gostujuća obrana u nastavku je izdržala sve nalete i dogodila se senzacija, tri boda za Gibraltar u Ligi nacija.

Nogometaši Gibraltara poslije sučevog zvižduka bili su u transu, a mnogi su se poput golmana emotivno slomili i grcali u suzama.

Inače, Gibraltar je u ožujku ove godine svladao Latviju 1:0, ali to je bio prijateljski susret, a ovaj protiv Armenije bio je natjecateljski, u službenom natjecanju, pa će ostati zauvijek upisan zlatnim slovima u knjigama gibraltarskog nogometa.