EBEL LIGA

Turbo ludnica u Linzu: 'Medvjedi' dobili izgubljeno

04.12.2009 u 22:56

'Medvjede' se ne smije otpisati ni onda kad sve izgleda izgubljeno. Gubiti tri razlike 10 minuta prije kraja, sustići to i pobijediti u produžetku, to dokazuje ne samo kvalitetu i snagu, nego i karakter pobjednika

U susretu 28. kola hokejaške EBEL lige zagrebački Medveščak je na gostovanju nakon produžetka pobijedio drugoplasiranu momčad lige austrijski Black Wings Linz sa 5:4 (0:0, 1:2, 3:2/ 1:0). S obzirom na tijek utakmice, 'medvjedi' su napravili pravo malo čudo dostigavši u posljednjih 10 minuta minus od tri pogotka te pobijedivši u drugoj minuti produžetka. Pobjednički gol s igračem više za zagrebačku momčad u produžetku je zabio Jeffrey Heerema.

Strijelci za Medveščak bili su John Hecimovic (21), Mike Ouellette (48, 51), Andy Sertich (50) i Jeffrey Heerema (62), a za Linz su pogotke postigli Oberkofler (34), Purdie (36, 43) i Iberer (45). Jasno, zagrebački golman Gašper Krošelj ponovno je bio na vrhunskoj razni; skupio je 40 obrana od 44 upućena udarca na njegov gol.

Medveščak i dalje drži osmo mjesto, koje vodi u doigravanje. U sljedećem kolu, koje se igra u nedjelju, 6. prosinca, Medveščak na domaćem terenu igra protiv VSV Villacha. Dom sportova ponovno će biti prepun...