serie a

Tudor osigurao ostanak, Kalinić zabio u pobjedi Milana i potvrdio plasman u Europsku ligu

20.05.2018 u 21:03

Nogometaši Udinesea pod vodstvom hrvatskog trenera Igora Tudora izborili su ostanak u elitnom razredu talijanskog nogometa nakon što su u susretu posljednjeg 38. kola pobijedili Bolognu 1:0...

Udineseu je za spas bio dovoljan i bod, no pogotkom Seka Fofane u 30. minuti momčad iz Udina je ostvarila pobjedu, drugu u nizu nakon što 14 kola nisu nikoga pobijedili. Igor Tudor je preuzeo Udinese 24. travnja i pod njegovom vodstvom momčad je upisala dvije pobjede, remi i poraz izborivši ostanak u Serie A. Stipe Perica je za Udinese igrao posljednjih 20 minuta, dok Andrija Balić zbog ozljede nije nastupio.

U posljednjem kolu razriješena je zadnja dvojba tko seli u Serie B. To je Crotone koji je u zadnjem kolu izgubio na gostovanju kod Napolija 2:1.

Golove za doprvaka postigli su Arkadiusz Milik (23) i Jose Callejon (32), dok je pogodak za goste zabio Marco Tumminello u posljednjim trenucima susreta. Marko Rog je dobio priliku u posljednjih 13 minuta, dok Hrvoje Milić nije nastupio. Za Crotone, koji se nakon dvije sezone u prvoligaškom društvu, vraća u Seriju B, Ante Budimir nije nastupio zbog ozljede. Još ranije ispali su Verona i Benevento.

• +5
Serie A, Milan - Napoli Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Milan je pobijedio Fiorentinu 5:1 osvojivšio šesto mjesto koja vodi u Europsku ligu. Gosti su poveli golom Giovannija Simeonea u 20. minuti, no Milan je uzvratio s pet golova, a strijelci su bili Hakan Calhanoglu (23), Patrick Cutrone (41, 59), Nikola Kalinić (49) i Giacomo Bonaventura (76). Kaliniću je to bio šesti gol ove sezone, a igrao je do 78. minute kada ga je zamijenio Luca Antonelli. Milan Badelj nije nastupio za Fiorentinu.

Izvor: Društvene mreže / Autor: youtube

SPAL je pobijedio Sampdoriju 3:1, Lorenco Šimić je za domaći sastav odigrao svih 90 minuta, dok Ivan Strinić nije igrao za goste.

Juventus je u subotu pobijedio Veronu 2:1 potvrdivši naslov prvaka.