Tudor našao 'krivca' za preokret: To je bio ključan trenutak!

31.08.2014 u 22:21

• +9

MAXtv Prva liga, 7. kolo: Hajduk - Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Ivana Ivanovic/PIXSELL

Igor Tudor priznaje da ostaje veliki žal nakon poraza u utakmici u kojoj vodiš sve do sudačke nadoknade i vjeruje da je ključan trenutak bio promašaj Bašića kad je išao sam na Eduarda…

Hajduk je bio pred impresivnom pobjedom u velikom derbiju, ali uspio je u samoj završnici prokockati prednost od 2:0. Dva primljena gola u sudačkoj nadoknadi donijela su 'modrima' slavlje na Poljudu, a domaće navijače bacili u očaj.

'Šteta. Bio je to jedan dobar Hajduk. Zasluženo smo vodili. Ključan trenutak za mene bio je izlazak Josipa Bašića samog pred golmana. To je za mene bio ključan trenutak gdje se ta utakmica trebala završiti,' prisjetio se Igor Tudor velike prilike za 3:0, a onda i dodao:

'Nogomet se igra do 95 minute. Ostaje žal veliki. Vodiš 2:0 i teško se pomiriti da nisi uzeo niti bod, ali što je tu je. To je nogomet, jedna škola za sve nas. Idemo dalje.'

Trener Dinama bio je zadovoljan nakon što je njegova momčad izbjegla poraz na spektakularan način.

'Mi smo u pripremi utakmice očekivali da će Hajduk u jednom periodu utakmice fizički pasti. Tako su djelovali protiv Dnjipra. Nismo planirali gubiti 2:0, ali zadnjih dvadesetak minuta se vidjelo da smo trkački nadmoćniji, da smo superiorniji, zabili smo prvi gol i onda je sve to krenulo,' izjavio je Zoran Mamić pa se osvrnuo na strijelca pobjedničkog gola Angela Henriqueza:

'On je kvalitetan igrač. Kad Ferguson kupi za 6.5 milijuna eura to ne može biti mačak u vreći. Van Gaal je došao u ManUtd rekao mu je da ga ne pozna i to je sreća, jer smo ga uspjeli dobiti. Kad uhvati kontinuitet treninga i utakmica, bit će još puno bolji.'