SERIE A - 15. KOLO

Trijumf Juventusa za povratak na vrh

18.12.2011 u 17:42

U susretu 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu pobijedio Novarru 2:0 i vratio se na vrh Serie A

Golove za devetu pobjedu sezone torinske 'stare dame' zabili su Simone Pepe (4) i Fabio Quagliarella (75).

U derbiju Sicilije Catanija je na stadionu Angelo Massimino pobijedila Palermo 2:0 golovima Francesca Lodia (32) i Maxi Lopeza (61-11m). Za goste je posljednjih sedam minuta odigrao hrvatski nogometaš Igor Budan.

Palermo je ovim porazom nastavio s očajnim rezultatima na gostovanjima. U osam susreta osvojio je svega dva boda i nije zabio niti jedan gol.

Inter je na gostovanju pobijedio Cesenu 1:0 i nastavio uspon na ljestvici. Gol odluke zabio je Andrea Ranocchia u 63. minuti.

Na ljestvici vodi Juventus sa 33 boda, Milan im 31, a Udinese 30 bodova. Posljednja tri mjesta koja vode u drugu ligu drže Cesena (12), Novara (11) i Lecce (9).

REZULTATI:
Catania - Palermo 2:0 (Lodi 32, Maxi Lopez 61-11m)
Juventus - Novara 2:0 (Pepe 4, Quagliarella 75)
Cesena - Inter 0:1 (Ranocchia 63)
Genoa - Bologna 2:1 (Rossi 39, Pratto 84 / Ramirez 51)
Parma - Lecce 3:3 (Floccari 18-11m, Pelle 86, Galloppa 90+3 / Di Michele 58,61, Cuadrado 77)