'bili' su opet prvi

Trener Hajduka otkrio kako je na poluvremenu Jadranskog derbija motivirao svoje igrače

15.09.2019 u 22:11

Hajduk je u Jadranskom derbiju na Rujevici s Rijekom odigrao 1:1. U prvih 45 minuta 'bili' su bili u podređenom položaju, no u nastavku je istrčala neka 'nova momčad' Hajduka. Trener Damir Burić u svlačionici im je na poluvremenu imao puno toga za reći...

'U pripremi utakmice smo rekli momcima da je teren na Rujevici brz, a kad se navlaži, i ekstremno brz. Svaki pas u prvom poluvremenu nam je bio predug, imali smo nevjerojatno puno pogrešaka...', započeo je nakon utakmice s Rijekom trener Hajduka Damir Burić.

Rijeka je povela u 31. minuti golom Franka Andrijaševića, a na poluvremenu je Burić imao dosta toga za reći svojim nogometašima.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

'Na poluvremenu smo razgovarali da ne možemo tako nastaviti', otkrio je Burić te zaključio:

'U drugom poluvremenu je bilo puno bolje, imali smo dobar protok lopte i dobru poziciju u međuprostorima, ali opet nam je falio zadnji pas. Bio je to interesantan Jadranski derbi gdje je svaka momčad imala svoje poluvrijeme. Podjela bodova je zaslužena, a mi smo u prvom dijelu imali za mene neshvatljive pogreške.'

• +10
Hrvatski telekom prva liga, 8. kolo, HNK Rijeka - HNK Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

Istaknuo je Burić i strijelca za 'bile', 20-godišnjeg Tonina Teklića.

'Veselim se zbog Teklića koji ima stvarno dobar šut', kazao je trener Hajduka koji nije mogao ne požaliti se na brojne ozljede:

'Eduok je dobio fibru, Bulos nije mogao, a Mijo Caktaš je bio kartoniran, očekujem ih već protiv Zaprešića. Bilo bi lijepo da imamo barem dva od tri...'

Kako god bilo, Hajduk je ovim remijem zadržao prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici, ima isti broj bodova kao i Dinamo...

Osijek-Varaždin2:2
Rijeka-Hajduk1:1