VEIĆ HRABRO PAO

Tipsarević zaokružio srpsku pobjedu

11.07.2010 u 17:00

Oba nedjeljna meča četvrtfinalnog dvoboja Davis Cupa između Hrvatske i Srbije u Splitu otišla su na stranu gostiju. Četvrti poen Srbiji je donio Janko Tipsarević pobjedom 6:2, 7:6(5) protiv Antonija Veića

Tipsarević, koji je sudjelovao i u srpskom paru u subotu, je autoritativno otvorio meč i sa 6:2 slomio otpor uvijek nabrijanog Veića. Antoniju uopće nije smetalo što je riječ o revijalnom meču, on je silno želio pobijediti.

Na tribinama je ostalo 500-tinjak gledatelja koji su korektno otpratili meč, skandirali hrvatskim igračima i izborniku, a svoje ovacije prvi je put tijekom vikenda doživio i Novak Đoković koji je nakon dvoboja dugo potpisivao autograme ljudima svih uzrasta.

U drugom setu su mu kombinacije počele uspijevati i renomiranijeg protivnika je 'na brzinu' doveo do zaostatka 5:2. Dva je puta servirao za set, ali Tipsarević je dokazao visoku klasu i set odveo do tie breaka u kojemu je skoristio treću meč loptu i postavio konačan rezultat Hrvatska – Srbija 1:4.