IVAN ZAUSTAVLJEN

Tipsarević preko Dodiga nastavio 'ex yu' seriju

25.02.2011 u 22:47

Ivan Dodig se u Delray Beachu borio za drugi polufinale sezone, ali iskusniji Janko Tipsarević svladao ga je sa 7:6(0). 6:1 i za završni meč će se boriti protiv Japanca Nishikorija

Azijac će biti prvi protivnik Tipsarevića koji ne dolazi s prostora bivše države. U prvom je kolu izbacio Karlovića, u drugom Slovenca Kavčiča, a u dvoboju sa zahuktalim Dodigom čvrsto je držao svoj servis i nakon 79 minuta igre proslavio novu pobjedu.

U prvom setu uopće nije bilo break prilika, ali je u 13. igri Srbin deklasirao našeg predstavnika. U drugom je Tipsarević iskoristio svoje obje prilike za obrat, Dodig svoje tri nije i tu je došao kraj.

Dodig će s nove dvije pobjede i 45 bodova dodatno napredovati na ATP ljestvici, trenutačno je 60. igrač svijeta.