ODLIČAN FRANCUZ

Thierry Henry podsjetio na stare dane

19.07.2012 u 09:15

Bivši francuski reprezentativac Thierry Henry koji je nakon dugogodišnje vrhunske karijere u Arsenalu i Barceloni odlučio svoje posljednje igračke dane provesti u SAD-u postigao je fenomenalan pogodak za svoj Red Bull te još jednom podsjetio o kakvom se vrhunskom napadaču radi

Thierry Henry zabio je prvi gol za svoje New York Red Bullse u MLS ligi od 28. travnja. Bio je veličanstven.

Donio je sva tri boda svojoj momčadi francuski nogometaš na Red Bull Areni u Harrisonu pogodivši briljantan poluvolej iskosa s lijeve strane u 71. minuti dvoboja protiv Chicago Firea. Lijevom je nogom od suprotne vratnice loptu u mrežu 34-godišnjak poslao nakon nabacivanja sunarodnjaka mu Sebastiena Le Touxa s desne strane, primivši prije toga loptu prsima.

Bio je to jedini pogodak na utakmici, Francuzov deseti prvenstveni ove sezone. Njime su Red Bullsi izbili na drugo mjesto poretka u Istočnoj konferenciji.

Peto mjesto na Zapadu drže aktualni prvaci, nogometaši LA Galaxyja, koji su se u srijedu spasili od poraza na gostovanju kod Vanouver Whitecapsa. Vodili su domaćini 2:0 do 81. minute kada je svoj peti ovosezonski pogodak zabio David Beckam. Engleski je veznjak zabio u trećemu uzastopnom nastupu ukupno četvrti pogodak.

Sedam minuta kasnije konačan je rezultat, izjednačivši na 2:2, postavio Jose Villareal.