aba liga

Težak poraz Splita u Beogradu; Crvena zvezda zamrznula nemoćne 'žute' na čak minus 36 koševa razlike

24.09.2021 u 21:57

Košarkaši Splita u susretu su 1. kola nove sezone regionalne ABA lige izgubili na gostovanju kod branitelja naslova Crvene zvezde 97:61

Split je relativno ravnopravan bio samo u prvoj četvrtini, dok je u nastavku dvoboja beogradski sastav pokazao koliko je trenutačno jači te se čak približio i vodstvu od 40 razlike.

Sani Čampara je s 10 koševa bio najefikasniji kod vrlo slabog Splita, dok je Nikola Ivanović s 20 koševa predvodio Crvenu zvezdu.

Ranije u petak je Cibona u prvoj utakmici nove sezone kao gost u Baru svladala Mornar 87:77.

[VIDEO] 'Cibosi' su razbili 'mornare' usred Bara; sjajni Roko Prkačin vodio je Cibonu do pobjede na otvaranju ABA lige

Treći hrvatski predstavnik u regionalnoj ligi, aktualni prvak Hrvatske Zadar, u 1. kolu će u ponedjeljak ugostiti Partizan.